نمایش جزییات خبر
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۹

جلسه فوق‌العاده شورای اطلاع‌رسانی و کمیته مقابله با جو روانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.

بیژن سلیمان‌پور رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان قم در این جلسه ضمن تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا (علیه‌السلام) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: ان‌شاءالله رهروان خوبی برای شهدا و کسانی باشیم که بدون چشم‌داشت و توقع برای حفظ اسلام و مرزهای عقیدتی و انقلاب و ناموس و شرف این ملت جان خود را تقدیم کردند تا ما امروز بتوانیم در آسایش و آرامش کامل زندگی کنیم.
جلسه فوق‌العاده شورای اطلاع‌رسانی و کمیته مقابله با جو روانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم با بیان اینکه در همه محافل و مجالس باید دین خود را به شهدا ادا کنیم، ابراز داشت: ما نباید از انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس به نسل جوان غافل شویم چرا که دشمن تلاش می‌کند ارزش‌های انقلابی و دفاع مقدس را استحاله کند.

وی با اشاره به شیب بالای بیماری در قم بیان کرد: باید دست در دست هم بدهیم و با حساسیت بالا، بضاعت خود را برای حفظ سلامت مردم به کار بگیریم و از طرفی هم دقت شود تا در مورد وضعیت قم سیاه نمایی نشود.

سلیمان پور گفت: یکی از دلایل افزایش ابتلا به کرونا در قم، تجمعات است که این اجتماعات تنها مذهبی نیست بلکه گردهمایی‌ها و شب‌نشینی‌ها هم نوعی از تجمع است.

ایشان عنوان کرد: شرایط سختی داریم و اگر به همبستگی‌های ابتدایی شیوع کرونا باز نگردیم، قطعا آمار ما هم از این میزان بالاتر خواهد رفت.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان قم با بیان اینکه دستورالعمل مدیریت برگزاری مراسمات در محرم و صفر ستاد ملی مقابله با کرونا به قوت خود باقی است، گفت: هرگونه تجمع، دسته‌روی و پیاده‌روی در روز اربعین حسینی در قم ممنوع است و مراسمات با همان کیفیت دهه اول محرم برگزار می‌شود.

سلیمان‌پور افزود: اگر تلاش نکنیم و موج اطلاع‌رسانی مناسب را ایجاد نکنیم شرایط در روزهای آتی بدتر از امروز خواهد بود و تعداد مبتلایان و مرگ و میر افزایش خواهد داشت.

وی در بخش پایانی سخنان خود، مصوبات جلسه را اعلام کرد و گفت: در اعمال محدودیت‌ها باید نظارت جدی صورت گیرد و خبرنگاران می‌توانند در این زمینه ضعف‌ها و کاستی‌ها را با ما در میان بگذارند.

او ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان نسبت به تولید محتوا برای بنرهای تبلیغاتی ظرف 48 ساعت اقدامات لازم را انجام دهد و همچنین رسانه‌ها در مورد واکسن آنفلوآنزا منتظر اعلام خبر دانشگاه علوم پزشکی قم باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به مساجد ابلاغ و نظارت کند تا به مردم در زمینه بحرانی بودن وضعیت استان و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اطلاع‌رسانی کند.

ایشان ضمن تقدیر از همراهی سازمان تبلیغات اسلامی در دهه اول محرم، ابراز داشت: در شرایط کنونی هم لازم است تا سازمان تبلیغات اسلامی بر هیئت‌ها و مساجد برای میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت کند.

سلیمان پور ادامه داد: مصوبات ستاد مقابله با کرونا صرف ابلاغ به دستگاه‌ها نباشد بلکه به صورت عکس نوشته و گزارش به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی  با بیان اینکه ما در تامین ماسک با مشکلی مواجه نیستیم، گفت: قیمت تمام شده تولید ماسک در استان بالاست و باید برای اقشار کم درآمد و بی‌بضاعت که تمایل به استفاده از ماسک دارند اما توان تهیه آن را ندارند، چاره اندیشی شود.
رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان قم تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم بسته‌های ویژه خبری را تهیه و در اختیار رسانه‌ها قرار دهد و نیز زمینه گفت‌وگوی رسانه‌ها با متخصصین را فراهم کند.

وی همچنین در خصوص تبلیغات محیطی با اذعان به عدم تناسب تبلیغات با شرایط کنونی گفت: شهرداری نسبت به افزایش تبلیغات محیطی متناسب با شرایط فعلی اقدام کند.

سلیمان پور در پایان در مورد اربعین حسینی بیان داشت: هیچگونه مراسمی که منجر به تجمع شود نداریم و راهپیمایی در استان قم هم ممنوع است اما هیئت‌ها در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های اعلام‌شده در دستورالعمل محرم و صفر، می‌توانند برنامه را اجرا کنند.

در ادامه، حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به ظرفیت‌های رسانه‌ای استان قم بیان داشت: جامعه رسانه‌ای استان قم از ابتدای شیوع کرونا پای کار آمدند و آنچه را که لازم بود، اطلاع‌رسانی کردند.

وی گفت: باید مشخص شود که چه مطالبی را باید اطلاع‌رسانی کرد، تا همپوشانی خوبی داشته و به خوبی اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به ظرفیت‌های رسانه‌ای در استان بیان داشت: مردم اطلاعات و آگاهی لازم را در زمینه بیماری با وجود ابزارهای مختلف رسانه‌ای دارند اما شاید بتوان گفت باور و اعتقاد آنها به بیماری سست شده که باید برای آن تدبیری اندیشید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید