نمایش جزییات خبر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷

هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از بزرگترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم است

جلسه قرارگاه رسانه ای استان خراسان رضوی با حضور سردار نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) و دکتر جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و محسن نصرپور مدیرکل صداو سیمای مرکز خراسان رضوی نیز مدیران رسانه های استان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از بزرگترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم است

در این جلسه سردار نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و به ایراد سخن دراین خصوص پرداخت.

وی با تاکید برآنکه همه ی توفیقات انقلاب ما مرهون دفاع مقدس است تصریح کرد: ما نیازمند پرداختن به سیرت جنگ، ایثارگری و تبعیت پذیری و آنچه را که مردم را به صحنه آورد هستیم.

وی تاکید کرد: مبنا همیشه فرهنگ است ولی اولویت ها اقتصاد است نباید مبنا رو فدای اولویت کرد همچنین به خاطر مبنا نباید اولویت ها رو کنار گذاشت.

وی تصریح کرد: در مسایل اساسی باید در عین کثرت وحدت داشته باشیم و موضوعات ر‌ا اولویت بندی و برای اولویت ها دستور کار و استراتژی پیش بینی کنید. 

در ادامه این جلسه جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از بزرگترین و برجسته ‌ترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم است که با اوج رشادت ‌ها، سربلندی و مجاهدت ‌های ملت بزرگوار در حراست و حفاظت از ارزش ‌های سرزمین مقدس وکیان و تمامیت ارضی، آن حماسه و شور را آفریدند.

وی ادامه داد: وظیفه دستگاه های فرهنگی این است که این رشادت ها را به شکل های گوناگون براساس فهم مخاطب با ابزارهای نوین، زبان زیبایی شناسانه، صورتبندی های متفاوت تبیین کنند.

وی فداکاری و از خودگذشتی را گمشده ای دوران کنونی خواند و تاکید کرد: این ایده ی بنیادین که در دفاع مقدس وجود داشت نیازمند بیان های متفاوت است.

مروارید با اشاره به حضور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نمایشگاه استانی دستاوردهای چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: آن چیز که دراین نمایشگاه ماندگار خواهد بود آن است که با کمک اصحاب رسانه برنامه ریزی برای یک برنامه محوری و سالیانه صورت گیرد که آن نیازمند یک اتاق فکر، یک کارکارگروه بینا دستگاه ی بدون تکلف های دستگاهی است که بتواند آن فرهنگ سازی و آن وحدت براساس ارزش های مشترک را برای نسل جوان تبیین کند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگی اجتماعی و دینی مساجد درحاشیه شهرگفت: مساجد به دلیل آنکه از دیرباز پایگاه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و عدالت جویی در محلات بودند هنوز هم امروز می توانند این نقش را به عنوان نقطه اتصال و هویت هر محله احیا کرد بنابراین پیشنهاد من این است که سرمایه گذاری برای  استفاده از این ظرفیت و کانون های فرهنگی و هنری با نگاه فرهنگی و هنری و آموزش بخشی و فرهنگ سازی و گسترش ارزش های دینی مدنظر قرار دهیم .

در ادامه این جلسه اعضاء به بیان سخن درخصوص موضوعات جلسه بویژه حاشیه نشینی و نیز بیان خاطره در خصوص دفاع مقدس پرداختند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید