نمایش جزییات خبر
همزمان با برپایی جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان؛
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۲۲

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان در سال جاری تشکیل شد

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان و نخستین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان در محل استانداری گلستان برگزار شد.
دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان در سال جاری تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای جلسه که در ظهر روز یکشنبه 30 شهریور ماه در استانداری گلستان برپا شد؛ عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و دبیر شورا ضمن ارائه گزارشی از نتایج مصوبات مهم شورای فرهنگ عمومی در سال 98، اولویت های شش گانه شورای فرهنگ عمومی و موضوعات جدید پیشنهادی برای جلسات شورا در سال جاری را مبسوط تشریح کرد.

در ادامه «محمد رعیت»  رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، درباره ارائه و تصویب طرح های قرآنی استان، برای جذب اعتبار از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جلب مشارکت سایر دستگاه های فرهنگی استان، مطالبی را مطرح داشت.

در ادامه «حسین جعفری» پژوهشگر گلستانی گزارشی از روند طرح «گلستان، پایتخت فرهنگی اقوام» را ارائه داد و حاضرین درباره کم و کیف و تعیین زمان بندی برای اجرایی شدن نهایی طرح و جامعیت آن،  نظراتی را ارائه کردند.

سپس نماینده سازمان انتقال خون  به عنوان مدعو در جلسه، ضمن ارائه گزارشی فعالیت های آن سازمان، درباره پویش نذر خون در ایام محرم که به همت آن سازمان در حال برپایی است مطالبی را مطرح کرد و تاکید کرد با اهدا خون و پلاسما به بیماران نیازمند می توانیم کمک کرده و امید به زندگی را دل های آن ها زنده نگه داریم.

در بخش پایانی جلسه هادی حق شناس استاندار در گلستان و نایب رییس شورا، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: رشد و توسعه فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی باید با استفاده از ظرفیت های فرهنگ عمومی و توان تمام دستگاه ها و نهادها انجام شود.

وی افزود: وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی نباید در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح  شود و باید 2 یا 3 مسئله اصلی استان را به عنوان سرفصل های این شورا تا پایان سال در دستور کار قرار دهیم و به نتایج لازم دست یابیم.

حق شناس ادامه داد: تنوع قومیتی استان بالاست و طرح گلستان پایتخت فرهنگی اقوام می تواند به عنوان طرحی ارزشمند در این استان مطرح و توسعه یابد.

استاندار گلستان یادآور شد: توجه به نذر فرهنگی و اهدا خون از مهمترین موضوعاتی است که باید با همکاری دستگاه های انجام شود چرا که مسئله اهدا خون در شرایط شیوع ویروس کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است.

حق شناس گفت: حوزه های علمیه براداران و خواهران می توانند در تولید انیمیشن ها و اپلیکیشن های قرآنی به شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان کمک کنند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید