نمایش جزییات خبر
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ،پیامی صادر کرد. متن پیام به این شرح است :
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
 

 "  سالروز شروع جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس، مجال مغتنمی است برای تداعی زیباترین دوران حاکمیت انقلاب اسلامی بر این مرز و بوم، به همان تعبیر نغز بانوی صبر و استقامت، حضرت زینب (س) از حماسه عاشورا که ان را جز زیبایی ندانستند.

اینک در ملتقای ایام حزن و اندوه شهادت سالار شهیدان امام حسین ع و یاران وفاداراشان و ایام اسارت خاندان جلیل القدرشان، با سالروز شروع هجوم ایادی خصم و جنگ نابرابر ایران و رژیم بعثی عراق و هنگامه مرور خاطرات هشت سال دفاع مقدس، فرصت خجسته ایست برای میعادی دوباره با تمام ارزش هایی که هزینه پاسداشت و نگهداریشان خون های پاکی بود که به پای درخت اسلام ریخته شد و جان های عزیزی که در طبق اخلاص تقدیم پیشگاه پروردگار متعال گردید. بی شک نهال معصوم انقلاب اسلامی کشورمان نیز ریشه در همان درخت تنومند اسلام داشته و شهیدان این دوران هم سفیران و وارثان تداوم راه سرخ ارباب شهید خود حضرت اباعبدا... بوده و هستند.

           مگر می توان روایت این همه شیدایی، ایثار، مقاومت، شوق شهادت و اشتیاق وصال در دوران دفاع مقدس را از راه و مرام مولا و مقتدایمان امام حسین (ع) جدا دانست و مگر می شود نام و یاد حسین فهمیده ها، باکری ها، محمد جهان آراها، چمران ها و آوینی ها و ... را به دور از مقیاس ارادت و ایمان و عشقشان به سید شهیدان کربلا، حسین بن علی (ع)  و 72 یار غیور و همه سفیران به خون تپیده و جان برکف نهاده عاشقشان به یاد آورد و عطر جانبخش قامت وجود سردارانی شجاع و خستگی ناپذیر چون شهید قاسم سلیمانی  را در حریم حرمت حماسه کربلا و اجابت بی تردیدشان به فریاد " هل من ناصر ینصرنی " مراد و مقتدایشان استشمام نکرد.

راد مرد خستگی ناپذیری که پس از سال ها مجاهدت و رشادت و پاسداری از اسلام و انقلاب اسلامی عاقبت خونش با خون یاران امام شهیدان و سرور جوانان اهل بهشت آمیخت و هرچند شربت شهادت گوارایش باد اما در این سال و سالگرد شریف یادمان دفاع مقدس، جایش بسی خالیست. 

           اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک هفته دفاع مقدس به تمام هم استانی های عزیز، توفیق همگان را در پیروی از شعائر و حفظ یادبودهای والای دوران هشت سال دفاع مقدس و نیز تکریم و تعظیم تمام یادگارهای این دوران، جانبازان و آزادگان و نیز زنده نگه داشتن نام و آرمان همه شهیدان از صدر اسلام تاکنون، از درگاه خدای مهربان مسئلت دارم."

محمد رضا علیزاده احمد ابادی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان

  

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید