نمایش جزییات خبر
به مناسبت روز سینما انجام شد؛
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶

دیدار با مدیر تنها سینمای فومن

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به مناسبت روز ملی سینما طی بازدید از سینما طلوع (تنها سینمای این شهرستان) از زحمات حمید ثابت تقدیر کرد.
دیدار با مدیر سینما طلوع، تنها سینمای فومن

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن، به بهانه روز ملی سینما ریاست و کارشناس سمعی و بصری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با مدیریت سینما طلوع دیدار کردند.

در حاشیه این دیدار یوسف نیک انجام با اعلام این خبر اظهار داشت: ضمن تبریک روز سینما از زحمات مدیریت سینما طلوع فومن تقدیر به عمل آمد.

وی به اهمیت نامگذاری روز سینما اشاره کرد و گفت: با توجه به نامگذاری روز سینما در سال 1379  همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران، 21 شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و این روز به عنوان روز سینما وارد تقویم شده است.

یوسف نیک انجام به اهمیت نقش سینما در زندگی اجتماعی پرداخت و گفت: امروزه نقش و تاثیر سینما بر تمامی نهادهای زندگی بشر بر همه روشن است.

وی افزود: سینما رسانه ای تعیین کننده است و بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای کلان ملی و بین المللی از این رسانه بهره گیری می کنند. در کشور ما نیز به ‌طبع سینما مخاطبان خاص خود را دارد اگر چه نسبت به گذشته و همچنین نسبت به سایر کشورها مخاطبان بسیار کمتری دارد ولی به هیچ وجه نمی توان تاثیر عمیق سینما را بر زندگی مردم و روابط اجتماعی نادیده گرفت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن تصریح کرد: سینما طلوع فومن تنها سینمای این شهرستان است که از سال ١٣٤٨ تاسیس و هم اکنون توسط حمید ثابت اداره می شود که همزمان اکران فیلمهای روز را در دستور کار خود قرار داده است.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: این دیدار با همراهی محمد علی وحید خسمخی «کارشناس سمعی و بصری» از فضای سینما طلوع بازدید و به بررسی مشکلات تنها سینمای شهرستان فومن پرداخته شد و با ارائه راهکارهای لازم، فعال کردن دوباره این سینما با توجه به شیوع بیماری کرونا مورد ارزیابی قرار گیرد و در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدیه فرهنگی از زحمات حمید ثابت تقدیر شد.

اشتراک در
کلیدواژه ها: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به مناسبت روز ملی سینما طی بازدید از سینما طلوع (تنها سینمای این شهرستان) از زحمات حمید ثابت تقدیر کرد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید