نمایش جزییات خبر
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵

رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات ماه صفر همانند محرم الزامی است

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات ماه صفر کانون های فرهنگی هنری و مساجد همانند محرم الزامی است.
رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات ماه صفر همانند محرم الزامی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد در مصاحبه ای به مناسبت آغاز ماه صفر بیان کرد: با توجه به فصل پاییز و فرا رسیدن ماه صفر، کانون های فرهنگی هنری و مساجد استان باید پروتکل های بهداشتی را در برپایی مراسمات این ماه رعایت کنند.

وی اظهار کرد: جدی گرفتن دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید به گونه ای باشد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا را کنترل کرده و از بروز عواقب ناگوار جلوگیری نماییم.  

پولاد عنوان داشت: امروزه فرهنگ سازی دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضروری است و همگان باید برای ریشه کن شدن ویروس کرونا در این مهم مشارکت کنند.

وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات ماه صفر کانون های فرهنگی هنری و مساجد همانند محرم الزامی است، افزود: باید این مهم توسط همه افراد جامعه نهادینه شود تا برنامه های ماه صفر نیز با شعور و شور حسينی برگزار شود.  

پولاد ادامه داد: پویش نذر ماسک یک اقدام فرهنگی موثر در ماه محرم بود که با استقبال خوب شهروندان استان همراه شد و افراد مراجعه کننده به مراسم عزاداری را پوشش داد.

وی عنوان کرد: این پویش با حمایت خیرین و همت 134 کانون فرهنگی هنری مساجد استان در ماه صفر نیز به فعالیت در این راستا خواهد پرداخت.  

پولاد بیان داشت: نزدیک به 410 کانون فرهنگی هنری مساجد در دهه اول ماه محرم مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان را برگزار کردند که رعایت اصول بهداشتی اولویت برپایی این ایام کانون ها بود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا اولویت اصلی امسال عزاداری امام حسین (ع) سلامتی عزاداران و اعضای هیات ها باشد.

لازم به توضیح است که بیش از 418 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان مشغول به فعالیت هستند که 62 کانون در مرکز استان و 356 کانون در شهرستان ها قرار دارند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید