نمایش جزییات خبر
در آستانه هفته دفاع مقدس
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳

نخستین جشنواره فیلم کرمان فردا ، آغاز به کار می کند

نخستین جشنواره فیلم کرمان فردا یکشنبه30 شهریور ماه و در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس آغاز به کار می‌کند .
نخستین جشنواره فیلم کرمان فردا ، آغاز به کار می کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، محمد رضا علیزاده ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اعلام این خبر گفت : مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کرمان یکشنبه 30 شهریورماه از ساعت 20 در فضای باز باغ موزه هرندی برگزار می‌شود .

وی ادامه داد : این جشنواره به مدت سه روز تا چهارشنبه دوم مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور محدود فیلم سازان  و علاقه مندان با برنامه های متعدد و متنوع برگزار  می شود .

علیزاده گفت: بخش ویژه یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ،بخش مسابقه و بخش جنبی کارگاههای اموزشی و جلسات نقد و بررسی فیلمهای به نمایش در آمده در طی برگزاری جشنواره برپا خواهد شد .

مجتبی دهقانی دبیر تخصصی نخستین جشنواره فیلم کرمان نیز در سخنانی گفت : برنامه های این جشنواره در دو محل تدارک دیده شده است .

نمایش آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره در بخش‌های مسابقه و جنبی در دو سانس صبح و عصر همراه با ورکشاپ ها و جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها ، در تالار اتاق بازرگانی کرمان واقع در ابتدای بلوار جمهوری اسلامی انجام خواهد شد .

وی افزود: همچنین مراسم افتتاحیه جشنواره ، بزرگداشت روز ملی سینما؛ یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مراسم اختتامیه جشنواره در طول چهار شب از ساعت 20 در محل فضای باز باغ موزه هرندی - چهار راه طهماسب اباد ( سمیه ) ابتدای بلوار فردوسی - برپا می شود .

دبیر تخصصی جشنواره در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی و تمهیدات اندیشیده شده در این خصوص نیز گفت : عطف به رعایت پروتکلهای مندرج در موافقتنامه بهداشتی دستورالعملهای متعددی برای حضور میهمانان . اهالی رسانه و فرهنگ و هنر تدارک دیده شده و اطلاع رسانی در این زمینه انجام گرفته است .

وی تصریح کرد: بر این اساس لازم است مدعوین ، قبل از ورود به مکان های برگزاری جشنواره در سامانه. salamat.gov.ir ثبت نام و هولوگرام مربوطه را دریافت نمایند، ضمن این که تاکید شده به دلیل ظرفیت محدود از آوردن همراه خودداری شود .

دهقانی ادامه داد: علاوه بر این موارد تاکید شده که از آوردن خردسالان به مکانهای برگزاری خودداری شود و میهمانان و شرکت کنندگان ؛ در زمان ورود به مکان باغ موزه هرندی جهت حضور در هر کدام از مراسم چهار گانه - افتتاحیه، بزرگداشت روز ملی سینما، یادمان شهید حاج قاسم سلیمانی و اختتامیه جشنواره - حتما کارت دعوت جشنواره را به همراه داشته باشند . ضمن این که نیروهای هلال احمر و کارشناسان بهداشتی در ورودی محل‌های برگزاری مراسم جشنواره حضور دارند و تمهیدات بهداشتی لازم را انجام خواهند داد .

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید