نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۱۲

طرح سه شنبه های تکریم از رویدادهای بزرگ فرهنگی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان پاسداشت یاد و خاطره شهیدان را بستر الگو سازی برای نسل جوان و مقابله با هجمه های دشمنان دانست و گفت: طرح ملی"سه شنبه های تکریم" از رویدادهای بزرگ فرهنگی است.
طرح سه شنبه های تکریم از رویدادهای بزرگ فرهنگی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان « احمد حسین فتایی» در مراسم تکریم از خانواده شهید «محمد مراد رشنودیی»، اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشور مرهون خون پاک شهیدان و ایثار و گذشت خانواده های معظم شهیدان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تکریم خانواده معظم شهدا را بستر معرفی سیره و منش شهیدان دانست و افزود: این اقدام می تواند گامی مهم در راستای الگو سازی مناسب برای نسل جوان و مقابله با هجمه های دشمنان است.
 وی با تجلیل از صبر و مقاومت خانواده شهدا افزود: خانواده‌های شهدا مایه عزت و آبروی جمهوری اسلامی ایران هستند.
فتایی مردم ومسئولان ایران اسلامی تا همیشه قدردان فداکاری‌های شهدا و خانواده‌های آنان هستند، ابراز کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ایران اسلامی باعث تأثیرگذاری در دیگر جوامع شده است.
وی با اشاره به طرح سه‌شنبه‌های تکریم از رویدادهای بزرگ فرهنگی کشور گفت: سه‌شنبه‌های تکریم یکی از ابتکارات و خلاقیت‌های کانون‌های مساجد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
 فتایی با بیان اینکه طرح سه شنبه های تکریم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، خاطرنشان کرد: طرح سه شنبه های تکریم گامی مهم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان است.
 وی با بیان اینکه دشمن امروز نگران ترویج فرهنگ ایثار وشهادت و انتقال این فرهنگ صحیح به نسل های جوان و نوجوان است، بیان کرد: طرح سه شنبه های تکریم از برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد کانون های مساجد کشور است که به صورت کشوری برگزار و هر هفته به یک خانواده شهید سرکشی می شود.
 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه خدا رو شاکرم هر سه شنبه در خانه یکی از شهدا هستیم، گفت: این برنامه معنوی، تلنگری هست که همیشه به یاد خانواده شهدا باشیم.
 فتایی با تجلیل از خانواده شهید رشنودیی، اظهار کرد: ایثار، گذشته و صبر و استقامت مادران و همسران شهدا به عنوان الگو باید به جامعه معرفی شود.
 
فهما لرستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید