نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۲۲

نشست ستاد راهبردی کنگره ملی شعر محلی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد

نشست ستاد راهبردی کنگره ملی شعر محلی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزار شد.
نشست ستاد راهبردی کنگره ملی شعر محلی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، نشست ستاد راهبردی کنگره ملی شعر محلی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و اعضاء در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزار شد.

در ابتدای این نشست خانم عبدالله نژاد سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان جایگاه ویژه اهل قلم و ادبیات دفاع مقدس در گسترش و ماندگاری این فرهنگ و جریان سازی فرهنگی و فکری نویسندگان و شعرا در جامعه، به این نکته اشاره کرد که همه مفاهیم مرتبط با دفاع مقدس، مقاومت، امنیت، ایثار و ... در ایران اسلامی با نام  شهدای بزرگوار این سرزمین و به طور خاص شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی گره خورده و ضرورت دارد نسبت به تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی اهتمام داشته باشیم.

در ادامه حسین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ضمن بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی شخصیتی فرامنطقه­ای بوده و  متعلق به همه دنیای اسلام است و ذکر این نکته که استان کرمان شهر حاج قاسم سلیمانی است گفت: باید برنامه هایی که به نام این شهید بزرگوار و اسطوره شهامت و شهادت طلبی در این استان اجرا می شود در شان این شهید بزرگوار باشد.

اسحاقی با بیان اینکه اقدامات شاخصی برای سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی با هماهنگی ستاد بزرگداشت و ترویج مکتب سلیمانی برنامه ریزی شده است، عنوان کرد:  به کمک نهاد های مختلف فرهنگی برنامه های شاخص و در خور شان در اولین سالگرد شهید سلیمانی در نظر گرفته شده است.

دکتر عبدالرضا دانشور استاد دانشگاه و شاعر برجسته جنوب کرمان در این نشست گفت:  سردار سلیمانی حق به گردن همه ما دارند لازم است که کارهای بزرگی در شان وی انجام شود.

وی با بیان اینکه برگزاری کنگره شعر محلی سردار سلیمانی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد کار بسیار پسندیده ای است، گفت: برای زنده نگه داشتن مکتب حاج قاسم سلیمانی همه باید تلاش کنند و نویسندگان و شاعران نقش مهمی در این ترویج و ماندگاری مکتب ایفا می کنند.

دانشور با بیان اینکه کنگره سردار سلیمانی باید فراتر از قومیت های ایرانی برگزار شود، گفت:  بحث سردار سلیمانی بحث جناح و طایفه خاصی نیست بلکه مکتب انسان سازی و انسانیت است و برای این کنگره می شود با کشور های عربی نیز مکاتبه کرد چرا که سردار بزرگوار متعلق به تمام کشور های اسلامی است.

در ادامه بعد از تبادل افکار، اندیشه و نظرات دیگر اعضا مقرر شد  ضمن تشکیل دو کارگروه تخصصی و اجرایی، از تمام ظرفیت های فکری و عملی موجود استفاده تا نتیجه ی مطلوب تر حاصل شود و مسئولیت کارگروه تخصصی کنگره به آقای علیجان سلیمانی واگذار شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید