نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳

پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال جهش تولید برگزار شد

در پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان در سال جهش تولید که به ریاست نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد و دبیری ابراهیم شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس، وضعیت عفاف و حجاب و موضوع مواد مخدر در استان بررسی و نقد شد.
پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال جهش تولید برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، سرهنگ منوچهر ذوالفقاری گفت: به شکرانه وجود انقلاب اسلامی و ادای دین به شهدای هشت سال دفاع مقدس برنامه‌ریزی خاصی انجام شده است و روزشمار و هفته شمار تعیین شده است.

وی ادامه داد: ۱۰ کمیته استانی برای برگزاری گرامیداشت هفته دفاع مقدس فعال شده است، یک هزار و ۴۰ برنامه عمومی و مشترک از طرف ستادهای شهرستان ارائه شده است و ۱۰۱ برنامه شاخص انجام می‌شود و در همه برنامه‌ها توجه ویژه‌ای به شعار محوری سال با عنوان «ما قوی هستیم» داریم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری افزود: توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به فضای مجازی و رسانه ملی، ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ویژه برنامه ویدیو کنفرانس سخنرانی و دیدار با مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که در دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود اعم فعالیت‌ها در هفته دفاع مقدس است.

وی بیان داشت: برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس و افتتاح فاز اول مجموعه فرهنگی دفاع مقدس با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس مجلس شورای اسلامی و رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد.

در ادامه جلسه محمد محمدی معاون ابتدایی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ حدود ۹۲۶ فعالیت جهت اجرا در مدارس استان طراحی شده است، اظهار کرد: ۲۴۰ فعالیت مربوط به حوزه پرورشی و موضوعات عفاف و حجاب نیز در آن گنجانده شده است.

وی بیان کرد: ۲۱ وظیفه در حوزه عفاف و حجاب برای آموزش و پرورش مشخص شده است، همچنین منشور حجاب و عفاف آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری تدوین شده است.

محمدی تأکید کرد: در کتب درسی انجام اقدامات کیفی در بحث حجاب و عفاف به صورت مستقیم و غیرمستقیم مدنظر قرار  گرفته و همچنین در شبکه شاد یک کانال به همین منظور ایجاد شده است و یکی از محورهای اصلی ارزیابی مدارس اجرای دستورالعمل‌های مرتبط با حجاب و عفاف است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه مقوله اعتیاد در جامعه نباید عادی تلقی شود، اظهار کرد: مواد مخدر و روان‌گردان‌ها یک تهدید استراتژیک چند وجهی است.

مرتضوی با اشاره به اینکه مصرف مواد مخدر در مجالس عزا و شادی در حال تبدیل شدن به یک قصه پر غصه در کشور است، عنوان کرد: در چهارمحال و بختیاری نیز این موضوع نگران‌کننده است و در برخی از شهرها و روستاها وجود دارد، اما تاکنون راهکار عملی مشخص برای این موضوع انجام نگرفته است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: نیازمند تغییر نگرش در جامعه هستیم، برخی افراد معتقدند مصرف مواد مخدر در اصلاح خلقی است و یا برای تحمل داغ به مصرف مواد مخدر روی می‌آورند.

وی با بیان اینکه میانگین مصرف مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری کمتر از میانگین کشوری است، گفت: مطالبات مردم در بحث مبارزه با مواد مخدر در حال افزایش است، باید توانمندسازی و آگاه‌سازی در دستور کار قرار بگیرد.

 


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید