نمایش جزییات خبر
استاندار چهارمحال‌ و بختیاری:
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷

مدیران در ارائه گزارشات مرتبط با عفاف و حجاب محافظه‌کارانه عمل نکنند

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دستگاه‌های متولی عفاف و حجاب در جامعه در بحث گزارش‌دهی و بیان واقعیت‌های جامعه محافظه‌کارانه رفتار می‌کنند، گفت: باید واقعیت‌ها در رابطه با این موضوع بیان شود.
مدیران در ارائه گزارشات مرتبط با عفاف و حجاب محافظه‌کارانه عمل نکنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی ۲۶ شهریورماه در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه حساسیت در بحث مبارزه با مواد مخدر باید در بین همه آحاد جامعه به ویژه خانواده‌ها افزایش پیدا کند، اظهار کرد: طبق آمارهای رسمی ۳.۵ درصد جمعیت استان گرفتار معضل اعتیاد هستند و هزینه‌ای معادل ۵ برابر اعتبارات عمرانی استان صرف هزینه‌های استعمال دخانیات و مواد مخدر در استان می‌شود و این موضوع بسیار نگران کننده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: افزایش گرایش دختران و زنان به مقوله اعتیاد و کاهش سن اعتیاد یکی دیگر از نگرانی‌ها در بحث مبارزه با مواد مخدر است، باید متولیان مبارزه با مواد مخدر به این مسائل و آسیب‌هایی که می‌تواند در پی داشته باشد، توجه ویژه‌ای شود.

وی با بیان اینکه دشمنان با نسل آسیب‌دیده و درگیر معضلات اجتماعی کاری ندارند، عنوان کرد: مشکل دشمنان جمهوری اسلامی جامعه پویا، عالم و سرزنده است، بنابراین برنامه‌ریزی دشمنان درگیر کردن جوانان به اعتیاد است، خانواده‌ها باید نسبت به وضعیت فرزندان خود توجه ویژه‌ای داشته باشند تا درگیر این معضل نشوند.

عباسی اضافه کرد: متأسفانه شاهد قاچاق مواد مخدر در مسیرهای ترانزیتی چهارمحال و بختیاری با خودروهای موسوم به «شوتی» هستیم و این افراد بی‌پروا با پلیس درگیر می‌شوند و هزینه‌های بسیاری را تحمیل می‌کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه در بحث عفاف و حجاب در جامعه، مراکز آموزشی و خانواده‌ها یک تضاد وجود دارد، گفت: باید اهداف و وظایف این نهادها یکسان باشد تا بتوان نتیجه دلخواه را در جامعه مشاهده کرد.

وی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در مقوله عفاف و حجاب نباید تنها به دادن گزارش اکتفا کنند، بلکه عملکرد آن‌ها باید در کنار بیان مشکلات و راهکارها باشد، واقعیت‌های جامعه در این موضوع به تصویر کشیده شود.

عباسی با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی عفاف و حجاب در جامعه در بحث گزارش‌دهی و بیان واقعیت‌های جامعه محافظه‌کارانه رفتار می‌کنند، خاطرنشان کرد: باید واقعیت‌ها در رابطه با این موضوع بیان شود، و وظایف همه دستگاه‌های متولی در این بحث در یک کمیته کارشناسی مشخص شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید