نمایش جزییات خبر
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۳

شاعران تالش و آستارا روز شعر و ادب فارسی را گرامی داشتند

شاعران شهرستان‌های آستارا و تالش طی آئین شعرخوانی، ۲۷ شهریور روز شعر و ادب فارسی و سالروز درگذشت استاد شهریار را گرامی داشتند.
شاعران تالش و آستارا روز شعر و ادب فارسی را گرامی داشتند

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا، شاپور تشرینی غروب چهارشنبه در همایش شاعران در محوطه این اداره گفت: استاد شهریار از سخن‌ سرایان برجسته بود و روز ملی شعر و ادب به نام او زینت یافت و پژوهش در سخن شهریار، ادای دین اهالی فرهنگ و ادب نسبت به اوست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا افزود: بررسی شاهکارهای فارسی و ترکی شهریار، نیازمند پرداخت بیشتر به شاخص‌های شعری و شخصیتی اوست و اشعار آن شاعر بزرگ، شاهکاری در گنجینه ادبی ایران و ادبیات معاصر شناخته می شود.

وی اضافه کرد: انجمن شعر و ادب آستارا مزین به نام استاد شهریار است و شاعران بزرگی در این شهرستان فعالیت می کنند و برخی از آنها در سطح ملی شناخته شده هستند.

هوشنگ مجرب مسئول انجمن شعر و ادب شهریار آستارا نیز در این آئین گفت: اشعار شهریار مملو از مفاهیم و معارف مذهبی، خداشناسی، ولایت مداری، وحدت ملی و معارف قرآنی است و خیلی ها با اشعار او مانوس هستند.

وی افزود: انجمن شعر استاد شهریار آستارا از سابقه درخشانی در استان گیلان برخوردار است و با پویا کردن برنامه های ادبی، استعدادهای ادبی آستارا کشف و معرفی خواهند شد.

شعرخوانی ۲۰ نفر از شاعران آستارا و تالش، قرائت شعر شهریار و اجرای قطعات موسیقی سنتی از بخش های دیگر این آئین بود.

سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، شاعر و ادیب پرآوازه معاصر ایران عمر خود را صرف اعتلای ادبیات فارسی و آذری کرد و در ۲۷ شهریور ۶۷ وفات یافت و روز درگذشتش به نام روز شعر و ادب فارسی نامگذاری شده است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و ۴۰۰ هنرمند در هفت انجمن هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ساماندهی شده است.

اشتراک در
کلیدواژه ها: شاعران شهرستان‌های آستارا و تالش طی آئین شعرخوانی، ۲۷ شهریور روز شعر و ادب فارسی و سالروز درگذشت استاد شهریار را گرامی داشتند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید