نمایش جزییات خبر
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱

گردهمایی اعضای کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری در محضر صحیفه سجادیه

دومین نشست علمی تخصصی با رویکرد صحیفه سجادیه از سری برنامه‌های دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه‌السلام) در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
گردهمایی اعضای کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری در محضر صحیفه سجادیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، محمدرضا مظاهری در دومین نشست علمی تخصصی با رویکرد صحیفه سجادیه از سری برنامه‌های دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه‌السلام) که در ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری برگزار شد، اظهار داشت: قرائت صحیفه سجادیه و تبیین مضامین و دعاهای والای این کتاب نورانی با همت اعضای این کانون در مساجد استان جریان سازی می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: صحیفه سجادیه به اخت القرآن (خواهر قرآن) معروف است که لازم است همه ما در مطالعه و تأمل در مضامین والای این کتاب نورانی بیش از پیش همت گماریم.

وی افزود: در همین راستا کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با هدف احیای صحیفه ‌خوانی از طریق کانون محوری مساجد و ائمه جماعات همت کرده و امید است با این اقدام بتوان بخشی از مضامین والای کتاب صحیفه سجادیه را در سطح استان تبیین کنیم.

مظاهری با قدردانی از همراهی و همکاری ائمه جماعات در اجرای برنامه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، تصریح کرد: امید است در اجرای این برنامه نیز امامان جماعات به عنوان سفیران امام سجاد (علیه‌السلام) ما را یاری داده تا بتوان حق این کتاب ارزشمند را به خوبی ادا کرد.

مدیر فهما در چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: گنجاندن صحیفه ‌خوانی در برنامه مساجد استان از مهم‌ترین برنامه‌هایی می‌تواند باشد که ما را به سمت تقرب الهی رهنمون میسازد.

مظاهری با بیان اینکه در خصوص تبیین و تشریح مضامین صحیفه سجادیه در استان کمتر اقدام شده است، افزود: کانون‌های مساجد تلاش دارند تا این کار بر زمین مانده را به نحو مطلوبی به سرانجام برسانند.

وی تصریح کرد: صحیفه سجادیه تنها شامل راز و نیاز و بیان حاجات در پیشگاه خداوند متعال نیست بلکه دریای بیکرانی از علوم و معارف اسلامی است که طی آن مسائل عقیدتی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و برخی قوانین طبیعی و احکام شرعی در قالب دعا مطرح شده است و بهره‌گیری از آن در سبک زندگی اسلامی یک ضرورت است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید