نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸

رعایت حقوق شهروندی از اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت ارتقا و بسط حقوق شهروندی در رضایتمندی مردم گفت: رعایت حقوق شهروندی از اولویت‌های این اداره کل است.
رعایت حقوق شهروندی از اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، ابراهیم شریفی گفت: در راستای فرمایش امیرالمؤمنین حضرت علی (علیه‌السلام) که فرموده‌اند: «خداوند سبحان، حقوق بندگانش را پایه‌ای برای حقوق خود دانسته، پس پاسداشت حقوق بندگان خدا، برپایی حقوق خداوند متعال را به دنبال خواهد داشت» گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری به عنوان اداره‌ای با مراجعین متنوع، خود را موظف به اجرای کامل حقوق شهروندی در حیطه فعالیت‌ها و وظایف خود می‌داند و با همه توان در این راه قدم برمی‌دارد.

رئیس کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی ادامه داد: مصادیق حقوق شهروندی در نظام اداری بر 14 شاخص و 11 اصل استوار است که برخی از این اصول عبارت‌اند از: حق برخورداری از کرامت انسانی و رفتار محترمانه و اسلامی، حق برخورداری از اعمال بی‌طرفانه قوانین و مقررات، حق مصون بودن از تبعیض در نظام‌ها، فرآیندها و تصمیمات اداری، حق دسترسی آسان و سریع به خدمات اداری.

وی ادامه داد: حق حفظ و رعایت حریم خصوصی همه افراد، حق آگاهی به موقع از تصمیمات و فرآیندهای اداری و دسترسی به اطلاعات مورد نیاز، حق اظهار نظر آزاد و ارائه پیشنهاد در مورد تصمیمات و فرآیندهای اداری از دیگر مصادیق حقوق شهروندی در این اداره کل می‌باشند.

شریفی حق مصون بودن از شروط اجحاف آمیز در توافق‌ها، معاملات و قراردادهای اداری، حق اشخاص توانخواه در برخورداری کامل و سریع از امتیازات خاص قانونی، حق رسیدگی به موقع و منصفانه به شکایات و اعتراضات و حق جبران خسارات وارد ه در اثر قصور یا تقصیر دستگاه‌های اجرایی و کارکنان آن‌ها را از دیگر موارد مصادیق حقوق شهروندی در ادارات عنوان کرد و گفت: معمولاً دلیل نارضایتی ارباب‌رجوع در ادارات و سازمان‌ها ناشی از عدم آگاهی آنان از حقوق قانونی می‌باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در ادامه ضمن تأکید بر اینکه مراجعین اداره باید مطالبات خویش را در چارچوب قوانین و مقررات درخواست کنند تصریح کرد: در مقابل، این اداره کل نیز صیانت از این حقوق را سرلوحه اهداف خویش قرار داده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید