نمایش جزییات خبر
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت 27 شهریور روز شعر و ادب پارسی

محمد رضا علیزاده ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت روز شعر و ادب پارسی پیامی منتشر کرد .
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت 27 شهریور روز شعر و ادب پارسی
 

 متن این پیام به شرح زیر است :

 

از نسیم سحر آموختم و شعله شمع

رسم شوریدگی و شیوه شیدائی را

 بیست هفتم شهریور روز بزرگداشت محمدحسین بهجت تبریزی متخلص و مشهور به شهریار شاعر نام آور و گران قدر ایرانی است  که با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ملی شعر و ادب فارسی نام گذاری شده است.

افتخار ما حیات و بالندگی در فضایی مشحون از فرهنگی غنی و بارور است که بخش عمده ای از  پایایی و پویایی و اقتدارش مرهون و مدیون انسان هایی فرهیخته ،خوش ذوق، با اصالت و اندیشمند همچون شهریار است.

شحصیتی که زندگی و شعرش نه تنها سرشار از احساسات و عواطف زیبا و لطیف بوده بلکه تاثیراعتقادات عمیق انسانی و مذهبیش در روند خلق آثاری نغز و ماندگار در عرصه شعر و ادب، او را به عنوان شاعری صاحب سبک و  پرآوازه، جاودانه کرده است.

بدیهی است تجسم دوران دفاع مقدس نیز در آیینه شعر شهریار شان و مقامی ویژه دارد. بی شک تلفیق جایگاه والای شعر و ادب پارسی و رابطه تاثیر و تاثر متقابل آن در فرهنگ و هنر این مرز و بوم و تسخیر دلپذیر روح و اندیشه آدمی از یک سو با هنگامه بزرگداشت شهریار شعر ایران زمین، اتفاقی بایسته، شایسته و خجسته بوده که روز 27 شهریور را به روزی عزیز و فرصتی ناب برای بزرگداشت عرصه شعر و ادب فارسی و تمام حافظان و عاشقان و خادمان این راه و مرام مبدل کرده است. مجالی که تجلی بخش تصویر باشکوه آمیختگی شعر و شعور و زندگی است.           

      اینجانب به سهم خود این روز فرخنده  را گرامی داشته و آن را به تمام سالکان و پاسداران و هواداران شریف این مسیر مقدس تبریک عرض می نمایم.  

محمد رضا علیزاده

مدیر کل 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید