نمایش جزییات خبر
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵

حمایت معاونت قرآن و عترت از موسسات قرآنی خسارت دیده ناشی از کرونا در خوزستان

مدیرگروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: 26 موسسه قرآن و عترت در خوزستان تاکنون موفق به دریافت مبلغ حمایتی کرونا از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده اند.
حمایت معاونت قرآن و عترت از موسسات قرآنی خسارت دیده ناشی از کرونا در خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،حسین لازم سعیدی با اعلام این خبر افزود: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موسسات قرآن و عترتی که بر اثر کرونا خسارت دیده اند،مبلغ 1 میلیون و 500 هزار تومان کمک هزینه پرداخت کرده است.

وی با اشاره به بودجه اخیر معاونت قرآن و عترت برای مؤسساتی که بر اثر کرونا خسارت دیده‌اند، ادامه داد: 73 موسسه قرآن و عترت در استان خوزستان وجود دارد که 42 موسسه آن پروانه فعالیت دارند و از این تعداد 26 پروانه فعالیت به روز بوده که توانستند از مبلغ حمایتی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موسسات خسارت دیده بر اثر کرونا بهره مند شوند و مابقی موسسات به دلیل مشکلات شبای حقوقی تاکنون نتوانسته اند این مبلغ را دریافت کنند.

لازم‌سعیدی اضافه کرد: بسیاری از مؤسسات قرآنی ما در استان موافقت‌نامه اصولی اولیه را دریافت کرده و با این تصور که مجوز گرفته‌اند پیگیر مراحل بعدی تأسیس مؤسسه نشده‌اند، در حالی که این موافقت‌نامه اولیه است و فقط تا شش ماه اعتبار دارد. چنین مؤسسه‌ای در آمار مؤسسات ما حساب می‌شود، اما نمی‌تواند از مزایای مالی مؤسسات قرآنی استفاده کند.

مدیرگروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: مدیران مؤسسات قرآنی برای تمدید مجوز مؤسسه خود اقدام نمی‌کنند یا پیگیر دریافت پروانه فعالیت نیستند، در حالی که پیگیری این مراحل خیلی آسان است و در زمان کمی می‌توانند پروانه دریافت کنند و به محض اقدام با مجوزی که دریافت کرده‌اند می‌توانند حساب حقوقی باز کنند و شبا بگیرند.

وی یادآور شد: موسسات قرآن و عترت در ایام بیماری کرونا فعالیت های چشمگیری از طریق فضای مجازی انجام داده اند که این فعالیت ها همچنان ادامه دارد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید