نمایش جزییات خبر
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵

فرهنگ سجادیه بر امتزاج عقلانیت و معنویت تاکید دارد

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ، امام جمعه بندرعباس و رئیس شورای سیاست گذاری کنگره امام سجاد (ع) در مراسم اختتامیه این رویداد گفت : فرهنگ سجادیه بر امتزاج عقلانیت و معنویت تاکید دارد.
فرهنگ سجادیه بر امتزاج عقلانیت و معنویت تاکید دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده با تأکید بر اینکه باید عقلانیت در کنار معنویت قرار داده شود، افزود: اگر چنین نکنیم نمی‌توانیم تصویر روشنی از معنویت داشته باشیم.

وی در ادامه بیان کرد : امروزه در دنیای اسلام و مسیحیت در بحث معنویت با کج‌اندیشی روبرو هستیم و جدا کردن معنویت و مسائل دینی از مسائل اجتماعی از جمله مشکلاتی است که اکنون با آن مواجه هستیم و موجب شده نتوان نگاه روشنی از معنویت ارائه داد.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان  با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) از منظر عقلانی به مقاومت نگاه کرده‌اند، اظهار داشت: در بحث مقاومت، اسلام‌خواهی محور است و باید ارزش‌های دینی محور مقاومت باشد.

رئیس شورای سیاست گذاری کنگره  بین المللی امام سجاد  از دیگر اصول مقاومت ، محور قرار دادن نفی سبیل و نفی سلطه و توجه به نظریه امت‌سازی با محور قرار دادن امام است.

 حجت‌الاسلام عبادی در پایان گفت: باید تعریف روشنی از مقاومت بر‌اساس مبانی دینی برای جهانیان ارائه کنیم تا از اندیشه‌های انحرافی جلوگیری شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید