نمایش جزییات خبر
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰

اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد برگزار شد

مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، با تأکید بر عمومی کردن و فرهنگ‌سازی مفاهیم صحیفه سجادیه به ویژه در حوزه تربیتی و وزارت آموزش و پرورش برگزار شد
اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، با حضور و سخنرانی سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قرائت پیام مراجع تقلید و سخنرانی جمعی از اندیشمندان داخلی و خارجی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

رضا کمالی زرکانی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اولین سخنران این مراسم بود و به میهمانان خیرمقدم و از همکاری وزارت ارشاد و مسئولان استان هرمزگان تقدیر کرد.

 وی ادامه داد: امام سجاد(ع)، ناظر و شاهد فجایع کربلا و اشاعه دهنده فرهنگ بودند، اما نوع روایت‌گری خاص این امام همام کمتر مورد توجه قرار گرفته است. ایشان معنوی‌ترین لحظات سیاسی و اجتماعی را به کمک دعا به تصویر کشیده‌اند.

کمالی زرکانی به گسترش ابعاد مختلف دعا در صحیفه سجادیه اشاره کرد و بیان داشت : این گسترش نشان می دهد امام سجاد (ع) در صحیفه به تکالیف یک فرد مسلمان از جهات مختلف توجه دارند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، از برگزاری این کنگره در استان هرمزگان ابراز خرسندی کرد و گفت : خوشحال هستیم که طی ۱۰ سال اخیر استان هرمزگان میزبان این همایش بوده و شعاع معنوی این همایش در کشورهای متعددی گسترده شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید