نمایش جزییات خبر
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶

حرکت در مسیر اهل بیت ( ع ) مستلزم احساس اضطرار است

محقق و پژوهشگر صحیفه سجادیه گفت: در زندگی مورد تایید دین اسلام، فرد به دنبال دلربایی از خداوند است که در آن ملاک عمل، عقل است و فرد به مرحله عجز می رسد، مضطر می شود و نسبت به امام خود احساس اضطرار می کند.
حرکت در مسیر اهل بیت ( ع ) مستلزم احساس اضطرار است
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان کرمان: علیرضا حدادی محقق و پژوهشگر صحیفه سجادیه به مناسبت شهادت امام سجاد علیه السلام و از سری برنامه های جنبی کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام که به صورت غیر حضوری و وبینار برگزار شد، گفت: در این محفل و مجلس می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که صحیفه سجادیه در چه زندگی متولد می شود و چرا در برخی زندگی‌ها متولد نشده است.
 
 
وی افزود: در این زمینه انواع زندگی در قرآن کریم اشاره شده است که یک زندگی آن مربوط به سبک زندگی عادتی و غریزی است که به صورت روزمره درحال گذر است و اما نوع دیگر، زندگی تنوع طلبانه است که افراد از طریق دریافت نعمات یک زندگی مصرف گرایانه را برای خود رقم می زند.
 
 
 
محقق و پژوهشگر صحیفه سجادیه تصریح کرد: اما در نوع سوم زندگی، فرد به دنبال دلربایی از خداوند است که در آن ملاک عمل، عقل است و فرد به مرحله عجز می رسد، مضطر می شود لذا در این مرحله هست که قرآن و اهل بیت سلام الله علیهم نیاز ضروری زندگی می شود.
 
 
وی با بیان این مطلب که در نوع سوم زندگی، احتیاج به خداوند همانند اکسیژن است و در این زندگی است که صحیفه امام سجاد علیه السلام متولد می شود، خاطرنشان کرد: در زندگی نوع سوم اضظراب به امام احساس می شود طبق گفته امام سجاد علیه السلام در صحیفه سجادیه، اگر انسان تصورش از خودش درست نشود، نمی تواند به کمال برسد و درهمین راستا بود که کربلا ثابت کرد اگر کسی اضطرار به امام نداشته باشد، امام را تنها خواهد گذاشت.
 
 
 
وی با اشاره به اینکه اضطرار به امام در تمام مراسمات و برنامه ها باید مطرح شود، درنتیجه باید معرفت به نفس و اضطراب به امام باید پیدا کنیم، اظهار داشت: امام سجاد علیه السلام فرمودند: در دنیا یک چیزی خلق نشده است اما همه به دنبال آن هستند و آن راحتی است که در دنیا خلق نشده است اما مسلمان و غیر مسلمان در جستجوی آن هستند بلکه راحتی بر سر سجاده و یا با رنج حاصل می شود.  
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید