نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴

سوگواره منطقه‌ای شعر "مشک تشنه" با حضور شاعران 7 استان در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری سوگواره منطقه‌ای شعر "مشک تشنه" با حضور شاعران برتر 7 استان به میزبانی شهرستان چرام خبر داد .
سوگواره منطقه‌ای شعر "مشک تشنه" با حضور شاعران 7 استان در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد،محمدعلی پیرسبزی با اعلام این خبر افزود: سوگواره منطقه‌ای شعر "مشک تشنه" همزمان به اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر  با حضور استان‌های اصفهان، خوزستان، فارس، لرستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

پیرسبزی با بیان اینکه  شعر آئینی و ادبیات عاشورایی همواره نقش موثری  در ترویج فرهنگ عاشورا دارد، خاطرنشان کرد : مهمترین گونه شعر آئینی، شعر عاشورایی بوده که به دلیل عشق و علاقه عموم مردم و پذیرش آن در جامعه گسترش یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره سوگواره منطقه‌ای شعر "مشک تشنه" در استان گفت: اشعار این سوگواره در قالب‌های شعر کلاسیک، سپید و شعر گویشی است.

وی به شرایط ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره اشاره کرد و افزود: هر شاعر می‌تواند حداکثر سه اثر به صورت تایپ شده به همراه مشخصات فردی خود طبق شرایط اعلام شده در فراخوان به دبیرخانه سوگواره در شهرستان چرام ارسال کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، مهلت ارسال آثار را تا 18 مهر 99 عنوان کرد و گفت: آئین اختتامیه این سوگواره  با توجه به شرایط زمان برگزاری که متعاقباً اعلام می شود  در 24 مهرماه امسال در چرام برگزار می شود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید