نمایش جزییات خبر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۴۶

هفتمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در ایلام برگزار می شود/ ایلام میزبان آواها و نواهای عاشورایی

حجت الاسلام چراغی پور با بیان اینکه هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا به میزبانی استان ایلام برگزار می شود، گفت: در سال جاری با توجه به شرایط شیوع کرونا این سوگواره با محوریت آواها و نواهای عاشورایی بر بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.
هفتمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در ایلام برگزار می شود/ ایلام میزبان آواها و نواهای عاشورایی

حجت الاسلام « علی چراغی پور» در  گفت و گو با خبرنگاران در ایلام با بیان این مطلب، اظهار کرد: بیش از هشت ماه از شیوع ویروس منحوس کرونا می گذرد  و ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام فعالیت های خود را در این مدت از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه مراسمات عزاداری و برنامه های دهه اول ماه محرم در سطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با رعایت تمامی دستورالعمل ها، پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شده است، تصریح کرد: هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا به میزبانی استان ایلام با محوریت فضای مجازی از دهم محرم سال جاری آغاز به کار کرده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با بیان اینکه این سوگواره همزمان با ایام اربعین حسینی به میزبانی استان ایلام برگزار می شود،  یادآور شد:  در این خصوص فراخوان هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا از طریق ارتباط و تماس با کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور  اعلام شده است.

حجت الاسلام چراغی پور تصریح کرد: در راستای اجرای این سوگواره همچنین طرح ملی نذر علمدار کربلا با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و  نماینده ویژه حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) در استان ایلام به منظور جمع آوری کمک ها و نذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات اجرا می شود.

وی با اشاره به اهدای ۴۰ هزار بسته فرهنگی متبرک حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) در سطح کانون های مساجد کشور، گفت:  آثار و تولیدات اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با موضوع آواها و نواهای عاشورایی از طریق فضای مجازی جمع آوری شده و اگر شرایط شیوع ویروس کرونا اجازه دهد این سوگواره به صورت حضوری با حضور مسئولان کشوری همزمان با ایام اربعین حسینی برگزار خواهد شد و در غیر این صورت مراسم اختتامیه آن  از طریق فضای مجازی برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با اشاره به اینکه  در سال گذشته نزدیک به  240 اثر از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه این سوگواره ارسال شد، گفت: در صورت برگزاری مراسم اختتامیه این سوگواره از طریق فضای مجازی، این برنامه با حضور ریاست محترم ستاد و مدیران ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و  همچنین با قرائت پیام مراجع عظام و حضور نمایندگان حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) برگزار می شود.

گفتنی است، هفتمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» با موضوع «آواها و نواهای عاشورایی» با محوریت شخصیت حضرت ابوالفضل (ع) در ۳ بخش مداحی و نوحه‌خوانی، چاووش‌خوانی و لالایی‌خوانی به میزبانی استان ایلام در ایام اربعین حسینی سال جاری برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید