نمایش جزییات خبر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۱۸

رتبه سوم استان یزد در سرانه تعداد صندلی سینما در کشور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت:خوشبختانه استان یزد از لحاظ صندلی سینما نسبت به جمعیت رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.
رتبه سوم استان یزد در سرانه تعداد صندلی سینما در کشور
مجید جوادیان زاده بمناسبت روز سینما در حاشیه مراسم رونمایی از  فراخوان چهارمین سوگواره عکس و فیلم موبایلی(لحظه های عاشورایی) با اعلام این خبر افزود:به طور میانگین استان یزد در تعداد صندلی سینما نسبت به جمعیت رتبه سوم را در کشور دارد.

وی گفت:استانهای سمنان،تهران و یزد به ترتیب بالاترین صندلی های سینما را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزدافزود: طبق آمار سازمان سینمایی از هر 492نفر جمعیت ،یک صندلی سینما وجود دارد که در استان یزدبه ازای هر 289نفرجمعیت یک صندلی سینما وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 9 سینمای فعال در استان یزد داریم گفت: با توجه به اینکه برخی از سینماهای استان دارای چند سالن هستند، 18 سالن با ظرفیت بالغ‌بر 4 هزار صندلی در سطح استان یزد داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بابیان اینکه در شهرستان یزد دو سینما با 9 سالن در حال فعالیت هستند افزود: اکثر شهرستان‌های استان یزد دارای سالن سینما هستند و طی سال‌های گذشته استقبال بسیار خوبی از سوی شهروندان در این شهرستان‌ها مواجه بودیم.

وی اضافه کرد: طی سالیان اخیر به شکلی عمل شده که مردم استان یزد می‌توانند در سینماهای شهر خود بروزترین فیلم‌هایی که در تهران به نمایش گذاشته می‌شود را مشاهده کنند که یک کار اثربخش در ایجاد انگیزه برای حضور مردم در سینماها بوده است.
جوادیان زاده به در دست احداث بودن دو پردیس سینمایی در استان یزد اشاره و خاطرنشان کرد: این دو پردیس سینمایی توسط بخش خصوصی در حال ساخت است که یکی از آن‌ها در یزد و دیگری در شهرستان میبد در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در خصوص شهرستان‌هایی استان یزد که فاقد سالن سینما هستند، گفت: طبق رایزنی که با فرمانداری‌های شهرستان‌های فاقد سینما در استان یزد داشتیم، قرار بر این شد تا یک سالن را در اختیار ما قرار دهند و ما نسبت به تجهیز این سالن اقدامات لازم را انجام دهیم.

روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید