نمایش جزییات خبر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۰۴

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان نوشت: رویداد فرهنگی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با بیش از ربع قرن پیشینه ـ که عده قابل توجهی از هنرمندان برجسته امروز حاصل درخشش در این رویداد بوده‌اند ـ اکنون جایگاهی برجسته در میان مجموعه جشنواره‌های هنری یافته و این ویژگی با شور و شوق و نشاط و امید جوانی گره خورده است.
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام سید عباس صالحی به این جشنواره آمده است:

«جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مجالی برای گردهم آمدن هنرمندان جوان و پیشکسوت است که به کشف استعداد هنری نسل آینده‌ساز این هنر گرانسنگ می‌انجامد. جوانانی جست‌وجوگر که با حضور فعال خود در این رویداد و در سایه تعامل با استادان پیشکسوت، توانمندی‌های خود را بروز داده و از این رهگذر، آثاری می‌آفرینند که در گنجینه هنرهای تجسمی ایران، نمود روزگار امروز را ثبت و ضبط خواهد کرد.

رویداد فرهنگی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با بیش از ربع قرن پیشینه ـ که عده قابل توجهی از هنرمندان برجسته امروز حاصل درخشش در این رویداد بوده‌اند ـ اکنون جایگاهی برجسته در میان مجموعه جشنواره‌های هنری یافته و این ویژگی با شور و شوق و نشاط و امید جوانی گره خورده است. هنرمندان پیشکسوت در فضای تعامل و گفت‌وگو، استعدادهای ناب را در رشته‌های هنرهای تجسمی کشف می‌کنند و هنرمندان جوان نیز خود را در معرض سنجش استادان قرار می‌دهند. جایی که هنرمندان جوان، تجربه‌های زیسته خود را در اثر هنری خویش یه تصویر می‌کشند و یادگاری بی‌بدیل از این روزگار برجای می‌گذارند.

جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در دوران پختگی و بهره‌گیری از تجربیات اجرایی سالیان گذشته است و جای خوش‌وقتی است که هرسال به اهداف پیش‌بینی شده خود نزدیک‌تر شده است. اگرچه روزهای دشوار شیوع بیماری کرونا، بر هنرمندان سخت گذشته است، اما هنرمندانی بوده اند که با خلق اثر، جریان فرهنگی را پیش برده‌اند و بارقه امید را در پس همه دشواری‌ها روشن نگاه داشته و التیام بخش آلام جامعه شده‌اند.

مشارکت بیش از هزار جوان هنرمند در جشنواره، نشان می‌دهد که چراغ هنر در روزگار قرنطینه و محدودیت خاموش نشده است؛ هرچند امکان برگزاری حضوری جشنواره میسر نشد و همچون بسیاری از رویدادها در بستر فضای مجازی دنبال می‌شود، اما بهره‌گیری از امکانات این فضا، تجربه‌ای تازه برای جشنواره، ستاد اجرایی و هنرمندان رقم زده است.

شناخت از گذشته و آگاهی از جریان هنر امروز، به واقع مهم‌ترین عامل در راه پرورش ذهن و استعداد هنری جوانان است که با حضور استادان مجرب در رشته های گوناگون به انجام و فرجام می‌رسد.

امیدوارم بیست و هفتمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، با برگزاری برخط در بهترین کیفیت، پاسخگوی نیاز آموزش به جوانان سراسر کشور و کشف بهترین های جوانان ایران باشد.»

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید