نمایش جزییات خبر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴

امام سجاد(ع) مظهر عقلانیت و معنویت/کنگره امام سجاد(ع) امروز تبدیل به یک فرهنگ شده است

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی گفت: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) امروز تبدیل به یک فرهنگ شده است.
امام سجاد(ع) مظهر عقلانیت و معنویت/کنگره امام سجاد(ع) امروز تبدیل به یک فرهنگ شده است

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما)، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی در آیین اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با بیان اینکه از  اول محرم هر شب یک وبینار در ایران و کشورهای دیگر با محوریت کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه برگزار شد، گفت: امروز کنگره تبدیل به یک فرهنگ شده است و فقط یک رویداد در زمان و مکان خاص نیست.

 

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: نخبگان، شعرا، مبلغان، اساتید در این دوره شرکت داشته و فعالیت‌های متعددی به ثمر رساندند از جمله پویش نذر امام سجاد، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، دستگیری از نیازمندان که قابل توجه بود.

 

وی با اشاره به اینکه امسال شعار کنگره (امام سجاد، عقلانیت، معنویت، مقاومت) بود، افزود: این نگاهی متفاوت‌ است.

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با بیان اینکه صحیفه سجادیه نماد معنویت است، گفت: رساله حقوق آن امام همام بر عقلانیت و عقل محوری و معنویت متمرکز است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ذکر این نکته که معنویت و عقلانیت گسست ناپذیرند، افزود: سیره امام سجاد(ع) یعنی مقاومت و ایستادگی، امروز کنگره امام سجاد (ع) تبدیل به یک فرهنگ شده است.

 

وی در پایان ضمن تقدیر از برگزاری این کنگره تصریح کرد: استان هرمزگان بهترین میزبانی را برای کنگره امام سجاد(ع) انجام داده است.

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید