نمایش جزییات خبر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷

امام سجاد (ع) تفکر اصیل اسلامی را در جامعه تبیین کرد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: امام سجاد (ع) با تبیین تفکر اصیل اسلامى باعث احیاء حکومت اسلامى در جامعه شد.
امام سجاد (ع) تفکر اصیل اسلامی را در جامعه تبیین کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد در همایش امام سجاد (ع) بیان کرد: دوران حیات و  امامت حضرت امام سجاد (ع) در بدترین زمانهای اسلام بود زیرا به دلیل بسیاری از موضوعات از جمله بدعت‌ها و عقاید گمراه کننده و باطل به عنوان احکام، باید در راستای احیای مجدد اسلام ناب محمدی (ص) و تبیین جایگاه امامت و رهبری اهل بیت (ع) تلاش می کرد.

وی با اشاره به اینکه امام سجاد (ع) با تبیین تفکر اصیل اسلامى باعث احیاء حکومت اسلامى در جامعه شد، افزود: امام سجاد (ع) با همت و تلاش خود یاد و خاطره عاشورا را در جامعه اسلامى نهادینه کرد.

پولاد با اشاره به اینکه ترویج ادعیه های معصومین مانند مشعلی فروزان برای جوامع بشری است، عنوان داشت: کتاب صحیفه سجّادیه یکی از نمادهای عرفانی و معرفت شناسی امام سجّاد علیه السلام است که مطالعه آن برای هر شیعه ضروریت دارد.

وی عنوان داشت: صحیفه سجادیه منشا علم و خاستگاه الهی است که می تواند با همراه بودن تزکیه نفس برای بشر سودمند باشد.

پولاد ادامه داد: معرفی ابعاد مختلف شخصیت ائمه اطهار علیهم السلام یکی از وظایف امروز جامعه اسلامی است زیرا درس ها و حکمت های بسیاری در این راستا وجود دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خاطرنشان کرد: نشر معارف امام سجاد (ع) و معرفی هرچه بیشتر صحیفه سجادیه بین عموم مردم از اهداف برگزاری این همایش می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید