نمایش جزییات خبر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۱

پوستر فراخوان جشنواره ملی «نماز نیایش: کرونا و مدافعان سلامت» رونمائی شد

با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از پوستر فراخوان جشنواره ملی «نماز نیایش: کرونا و مدافعان سلامت» رونمائی شد.
پوستر فراخوان جشنواره ملی «نماز نیایش: کرونا و مدافعان سلامت» رونمائی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، حجت الاسلام شاهرخی معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این آیین اظهار داشت: انسانها در طول زندگی با حوادث تلخ و شیرینی روبرو می شوند و چه بسا این حوادث باعث درماندگی و یا غرور انسان شود ؛ نماز و نیایش می تواند جلو این درماندگی و غرور را بگیرد.

وی افزود: در ایامی که همه گیری کرونا باعث افسردگی و ترس عده ای شد، مقام معظم رهبری به نیایش و ارتباط با خداوند بسیار توصیه و سفارش کردند  چون نماز و نیایش هم از بعد آرامش و روح و روان جامعه ئو هم از بعد تاثیرات معنوی و تکوینی تاثیرات فراوانی بر فرد و جامعه دارد .

شاهرخی تصریح کرد: در راستای عمل به ندای مقام معظم رهبری که فرمودند «خدمات و صحنه های ماندگار مبارزه با کرونا که جهاد عظیمی در کشور رقم زده است را با نوشتار ، گفتار ، هنر و نمایش ماندگار کرده روایت کنید » دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با همکاری دانشگاه جیرفت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اقدام به برگزاری جشنواره فرهنگی هنری " نماز ، نیایش ؛ کرونا و مدافعان سلامت در سطح ملی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره در پنج محور: کرونا و استعانت از صبر و نماز، کرونا و ایثارگری مدافعان سلامت، کرونا، ارتباطات اجتماعی و عبور از بحران، کرونا،  توسل و نیایش، کرونا،  توکل و امید به آینده و در دو بخش ادبی و هنری و 7 رشته عکس، انیمیشن، نقاشی، کلیپ، شعر، خاطره و دلنوشته برگزار می گردد که هدیه نفرات اول تا سوم هر رشته به ترتیب مبلغ ده میلیون ریال ، هشت میلیون ریال و شش میلیون ریال در نظر گرفته شده است که در هشت بخش جایزه اهدا می شود .

مهلت ارسال اثار به این جشنواره تا یکم آبانماه 1399است که داوطلبان باید آثار خود را به آدرس وب سایتWWW.jiroft.nahad.irیاپست الکترونیک  niyayeshfestival@gmail.comارسال نمایند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید