نمایش جزییات خبر
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰

دیدار صمیمی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اسکو

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار صمیمی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اسکو

"علی محرمی" در این دیدار با اشاره به شیوع بیماری کرونا در جامعه و تاثیر فراگیر و گسترده‌ی این بیماری بر معیشت هنرمندان و اقتصاد هنر گفت: متاسفانه شیوع این بیماری به شدت اقتصاد هنر را در جامعه تحت تاثیر قرار داده و موجب متضرر شدن بخش اعظمی از هنرمندان شده است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا و  در حد توان سعی در برآورد این خسارات و جبران آن داشته است.

وی، به وضعیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان اسکو اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با افتتاح مجتمع فرهنگی هنری در این شهرستان، فضای مناسب برای انجام برخی فعالیت‌های فرهنگی و هنری فراهم شده و با صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های هنری و موسیقی در سال‌های گذشته، وضعیت آموزش‌ در حوزه فرهنگ و هنر نیز در وضعیت مطلوبی قرار گرفته است که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل هم‌چنین به موضوع صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: اگر چه در گذشته به دلیل کمبود اعتبارات، نمی‌توانستیم آن‌چنان که باید از مزایای این صندوق به نفع هنرمندان بهره ببریم، اما اکنون این صندوق در وضعیت خوبی قرار دارد و بسیاری از هنرمندان می‌توانند از مزایای بیمه‌ی تامین اجتماعی و بیمه‌ی تکمیلی بهره‌‌مند شوند.

وی، در خصوص صدور و تمدید مجوز نیز گفت: با شیوع بیماری کرونا و برای پیشگیری از ازدحام ارباب رجوع، صدور و تمدید مجوزها با مشکل مواجه شد که تمهیداتی در این راستا اندیشیده شده است و در نظر داریم با الکترونیکی کردن این فرایندها، روند صدور و تمدید مجوز تسهیل شده و از تردد بیشتر جلوگیری به عمل آید.

محرمی در پایان به رشد قابل توجه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان اسکو اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر شهرستان اسکو از نظر شاخص‌های فرهنگی و هنری رشد خوبی داشته است و احداث مجتمع فرهنگی و هنری اسکو، افزایش تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری و موسیقی، برگزاری جشنواره‌های متعدد فرهنگی و هنری از جمله جشنواره‌ی سهند داستانک، جشنواره‌ی نقاشی، جشنواره‌ی گل سرخ و ... شاخص‌هایی هستند که نوید خوبی برای رشد و توسعه‌ی فرهنگی شهرستان محسوب می‌شوند.

در این دیدار اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اسکو مسائل و مشکلات خود در موضوعات مختلف را با معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جریان گذاشته و خواستار مساعدت بیشتر اداره کل در راستای برطرف نمودن این مشکلات شدند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید