نمایش جزییات خبر
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۴

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از موسسات فیلم و دیدار با پیشکسوتان سینمای هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مناسبت روز سینما از موسسات ایرانیان فیلم خلیج فارس (مهدی خواجه ای)،آریا آنامیس(اصغر گردابی)،انجمن سینمای جوان بازدید و با حضور در منزل استاد منصور نعیمی از پیشکسوتان عرصه فیلم و سینمای هرمزگان با ایشان دیدار و گفتگو کرد.
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از موسسات فیلم و دیدار با پیشکسوتان سینمای هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،رضا کمالی زرکانی در این بازدیدها گفت :هرمزگان سرشار از زیبایی های بکر،جغرافیای منحصر به فرد،آیین ها و فرهنگ خاص و صنایع دستی ،پوشش و آداب رسوم منحصر به فرد است .
وی افزود: ظرفیت های فوق هر کدام میتواند سوژه نابی برای فیلم سازان،مستند سازان و سینما گران باشد و تاکنون نیز بسیاری از کارگردانان سراسر کشور از این ظرفیت ها بهره برده اند اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به زحمات فیلمسازان استان طی سال های اخیر اشاره کرد و بیان داشت:به یمن تلاش های فیلمسازان استان و ساخت فیلم هایی با بن مایه های فرهنگی،آیینی،فرهنگ عامه و ....نگاه عمومی مردم را به هرمزگان که بعنوان مرکز مبادلات تجاری و قاچاق نشان داده  می شد را تغییر داده اند و این دستاورد بسیار بزرگی در حوزه سینماگران و فیلمسازان استان میباشد.
کمالی زرکانی یادآور شد: راهیابی و نمایش آثار فیلمسازان هرمزگان در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی نشانگر رشد کیفی فیلم های تولیدی در استان است و این روند با حمایت هایی که در نظر گرفته شده است همچنان سیر صعودی خود را ادامه خواهد داد

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید