نمایش جزییات خبر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۲۳:۴۱

سینما یکی از مؤثرترین مؤلفه های انعکاس شرایط اجتماعی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت روز ملی سینما در پیامی با این روز را به سینماگران و هنرمندان عرصه سینما گفت:سینما یکی از مؤثرترین مؤلفه های انعکاس شرایط اجتماعی است.
سینما یکی از مؤثرترین مؤلفه های انعکاس شرایط اجتماعی است
   

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، متن پیام محمدعلی پیرسبزی  به شرح زیر است:

سینما به عنوان  یکی از مؤثر ترین مولفه های انعکاس شرایط اجتماعی بی گمان  تاثیر بسزایی در رشد ابعاد فکری، فرهنگی، حتی اقتصادی و سیاسی جوامع خواهد گذاشت.

ابعاد تاثیرگذاری هنر سینما و دیگر تولیدات تصویری به لحاظ فرهنگی و اجتماعی و نقش آن ها در تنویر و ترویج افکار، رفتار، ارزش ها و باورها در بین مخاطب را می توان به نوعی با تعداد مخاطبان آنهم بصورت مستقیم و غیرمستقیم بهترین  ارزیابی از سینما دانست.

آنچه مسلم است ،سینما امروزه  به عنوان کانون فکری و فرهنگی در جامعه یکی از بهترین اکتشافات ذهنی و فکری بشر است که به صورت نامحدودی در خدمت مردم جامعه بوده  و از زمان شکل گیری آن تا به حال مخاطبان زیادی را جذب کرده است و  همواره مورد توجه مردم بوده و هست.

در این بین نباید فراموش کرد با پیروزی انقلاب اسلامی سینمای ایران رویکرد جدیدی به خود گرفت و سینما از رویه گذشته که صرفاً تجاری، سرگرم‌کننده و بی‌رونق بوده، به سینمایی پویا، اخلاق‌مدار و انسان ساز تبدیل شده به طوریکه انقلاب اسلامی سینمای سیاست گریز قبل از انقلاب را به مؤثرترین هنر در عرصه سیاسی کشور تبدیل کرد.

عنایات و توجه، و تمرکز ویژه  رهبر معظم انقلاب اسلامی که  می فرمایند: سینما و سینماگران، شأن بالایی دارند تا جایی که از آن‌ها به‌ عنوان «کلید پیشرفت کشور» یاد می‌شودمهر تأییدی بر توجه انقلاب اسلامی در عرسینما و سینماگران است.  

 بر خود وظیفه می دانم ضمن تبریک روز سینما، بر تمامی تلاشگران عرصه فیلم و سینما که همواره زبان گویای فرهنگ و هنر این مرز و بومند، درود و تبریک نمایم و امیدوارم  بتوانیم خدمتگزار هنرمندان عرصه هنر هفتم باشیم.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید