نمایش جزییات خبر
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹

تامین مکان برای انجمن خوشنویسان کاشان از اولویت‌ها است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان همراه با استاد احمد خوش حساب رئیس انجمن خوشنویسان کاشان در خصوص مسائل و مشکلات این انجمن با فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو کردند.
تامین مکان برای انجمن خوشنویسان کاشان از اولویت‌ها است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی‌اکبر مرتضایی قهرودی فرماندار ویژه کاشان در این نشست ضمن تجلیل از زحمات و تلاشهای مجموعه هنرمندان خوشنویس شهرستان در راستای ارتقای این هنر ناب و قابل تحسین، گفت: هنر خوشنویسی از جمله هنرهای ریشه‌دار در تاریخ ایران می باشد.

وی استعدادهای هنری منطقه را کم نظیر دانست و بیان کرد:کاشان با پیشینه غنی فرهنگی خواستگاه استعدادهایی است که بخش عمده ای از آن ها به دلیل عدم شناسایی و پرورش هیچ گاه شکوفا نمی شوند.

وی تاکید کرد: برخی دستگاه های اجرایی از جمله آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگ سراها و خانه های فرهنگ و حتی دانشگاه ها می بایست به این امر ضروری به صورت حرفه ای و علمی ورود پیدا کنند.

میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در این دیدار گفت: هنر خوشنویسی، اصالتی دیرینه دارد که از دیر باز مورد توجه بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت تامین مکان برای انجمن خوشنویسان کاشان اظهار داشت: شهرستان کاشان در دل خود اساتید و هنرمندان ارزنده ای را در رشته های مختلف هنری از جمله خوشنویسی جای داده است.

در این دیدار استاد احمد خوش حساب رئیس انجمن خوشنویسان کاشان ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این انجمن به بیان برخی از مشکلات انجمن خوشنویسان شهرستان به لزوم فراهم کردن مکانی مناسب برای این انجمن تاکید کرد.

دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و استاد احمد خوش حساب رئیس انجمن خوشنویسان کاشان با فرماندار ویژه کاشان در فرمانداری ویژه کاشان انجام گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید