نمایش جزییات خبر
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی خوانسار

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با موضوع فرهنگ سازی وارتقاء فرهنگ احسان و تعاون در کاهش آلام بیماری کرونا در دفتر امام جمعه خوانسار برگزار شد.
برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی خوانسار

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با موضوع فرهنگ سازی وارتقاء فرهنگ احسان و تعاون در کاهش آلام بیماری کرونا در دفتر امام جمعه خوانسار برگزار شد.

حجت الاسلام خواجه کریمی رئیس جلسه فرهنگ سازی در رابطه با مسئولیت فردی و اجتماعی در دوران کرونا و تعاون و احسان و نیکوکاری در این ایام را موضوع بحث جلسه دانست و تاکید کرد: همین طور که عزاداری فرهنگ عمومی است باید رعایت و پیشگیری از کرونا نیز فرهنگ عمومی شود.

وی با اشاره به کمک ها در دهه اول محرم، خواستار استمرار قرارگاه مساوات و جذب کمک های مومنانه برای مردم خصوصا در اوضاع اقتصادی کنونی شد.

مسلم زاده فرماندار شهرستان با اشاره به جایگاه اثرگذار شورای فرهنگ عمومی در سیاست گذاری، آگاه سازی و مشارکت مردمی را از عوامل مهم موفقیت برشمرد و گفت: هرجا مشارکت مردمی بوده، موفقیت حاصل شده است.

جهانبانی دبیر جلسه در مورد آسیب های بیماری کرونا بویژه تبعات اقتصادی و معیشتی و اجتماعی آن توضیحاتی ارائه و با اشاره به اینکه در این ارتباط علاوه بر اقشار ضعیف جامعه اصناف و کسبه و در حوزه فرهنگ و هنر واحدهایی همچون سینماها، چاپخانه ها و آموزشگاه ها، موسسات فرهنگی هنری، قرآنی نیز دچار مشکل شده که بایستی برای آن چاره اندیشی کرد.

معاون اداره بهداشت و درمان شهرستان نیز همگان را به استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، به حداقل رساندن رفت و آمدها و موارد مشابه توصیه نمود که می تواند به شرایط فعلی کمک نماید.

وی در بحث کمکهای مومنانه در حوزه سلامت، خواستار کمک‌های هیئات و خیرین برای تهیه دستگاه مورد نیاز بیمارستان، خرید ماسک برای افراد بی بضاعت و... شد.

در ادامه برخی دیگر از اعضاء حاضر در جلسه ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی بر مواردی همچون جلوگیری و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از کرونا، راهنمایی و کمک های مشاوره ای به کشاورزان، کسبه و...، ارتباط عاطفی و روحی معلمان با دانش آموزان و... در راستای مقابه با کرونا و انجام کمکهای مومنانه تاکید نمودند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید