نمایش جزییات خبر
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۰

در نشست هم اندیشی ارتقاء فعالیت کانون های مساجد فاروج مطرح شد؛ فعالیت های فرهنگی و هنری در مساجد با طرح های جدید رونق یافته است

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در نشست هم اندیشی ارتقاء فعالیت کانون های فهما در فاروج گفت: با بازبینی اساسنامه تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور بعد از ۲۶ سال و تغییر رویکردها، فعالیت های فرهنگی و هنری در مساجد با طرح های جدید رونق یافته است.
در نشست هم اندیشی ارتقاء فعالیت کانون های مساجد فاروج مطرح شد؛ فعالیت های فرهنگی و هنری در مساجد با طرح های جدید رونق یافته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فهما استان؛ «هاشم شیرازیان» در نشست هم اندیشی و هم افزایی فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان فاروج با اشاره به اجرای طرح فهما به عنوان یکی از رویکردهای جدید ستاد مرکزی افزود: طرح فهما پله‌ای برای ارتقا و فرصتی ارزشمند برای استفاده از ایده هاست.

وی، با بیان اینکه بر اساس این طرح، برترین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و همچنین برترین های ستاد استانی با بررسی‌های انجام‌شده از طریق سامانه مربوطه معرفی می شوند، افزود: طرح پایتخت فرهنگی مساجد ایران فضای بسیار خوبی برای رشد و اعتلای فعالیت های فرهنگی و هنری کانون های مساجد است و ما می توانیم در این فضا  با برنامه ریزی درست، ایده های ناب را مبادله و اشتراک گذاری کنیم.

شیرازیان با بیان اینکه با استفاده از فهما هر کانونی می‌تواند از وضع خود مطلع شود و فعالیت‌های خود را با دیگر کانون‌های شهری، استانی و کشوری مقایسه کند، اظهار کرد: فهما فضای جدیدی برای تلاش مضاعف در مساجد است و باید یاد بگیریم اقدامات و فعالیت های خود را ثبت کنیم.

وی سه شنبه های تکریم را یکی دیگر از این طرح ها برشمرد و افزود: شهرستان فاروج در حوزه کانون های مساجد نقش پررنگی داشته و رونق فعالیت های فرهنگی مشهود است.

شیرازیان، اظهار کرد: بر اساس سند ششم توسعه باید هر مسجدی یک کانون فرهنگی و هنری داشته باشد تا برنامه ها و کلاس های فرهنگی و هنری مساجد در این کانون ها برگزار شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فاروج هم در این نشست گفت: مساجد یکی از رکن های اصلی فرهنگی و دینی است که می توان در آن بستری مناسب برای جذب حداکثری نوجوانان و جوانان در پرتو آموزه های دینی و فرهنگی فراهم کرد.

»حسن رضوانی» افزود: رویکرد امسال بیشتر در مسیر  کیفیت بخشی به فعالیت های فرهنگی کانون های مساجد شهرستان است.

گفتنی است؛ در شهرستان فاروج 25 کانون فرهنگی و هنری مسجد مشغول به فعالیت است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید