نمایش جزییات خبر
تشریح جزئیات اقدامات انجام شده جهت دیجیتال کردن صنعت هنر در کشور
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان : اپلیکیشن پروانه بستری دیجیتال برای ارائه خلاقیت ها و نمایش و فروش آثار هنری است

وحید محمدی ، درجلسه ای که باحضورمدیرعامل خانه هنرمندان و تعدادی از مدیران تخصصی این نهاد برگزارشد، گفت : اپلیکیشن پروانه بستری دیجیتال برای ارائه خلاقیتها و نمایش و فروش آثار هنری است .
معاون امور هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان : اپلیکیشن پروانه بستری دیجیتال برای ارائه خلاقیت ها و نمایش و فروش آثار هنری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، وی ادامه داد: دنیای هنر نیز مانند هر صنعت دیگری تحت تأثیر تکنولوژی تغییرات زیادی کرده است. به کمک تکنولوژی امکانات مختلفی در رویدادهای هنری فراهم شده و هنر به تجربه ای مشارکتی برای مخاطبان تبدیل گردیده است.

 معاون امور هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان افزود : درعین حال، تکنولوژی، جامعه مخاطبان هنری را گسترده تر کرده و به نوعی به فراگیرسازی و عمومی سازی هنر کمک بسیار زیادی کرده که توسط آن، مرزها و تعریف هنر و خلاقیت گسترش یافته است. از اینرو برای بهره گیری هر چه بیشتر از این امکانات در بازار ایران، نیاز به پلتفرم آنلاینی که فضای اختصاصی برای خلاقیت هنری و پتانسیلهای آن ایجاد کند، به شدت احساس می شد که اکنون  این خلاء در بازار ایران پوشش و در جهت دیجیتال کردن صنعت هنر گام مهمی برداشته شده است.

محمدی تاکید کرد : این پلتفرم به دنبال افزایش مشارکت اجتماعی در صنایع خلاق، تقویت پیوند میان هنر و افراد جامعه و شناساندن قابلیتهای هنری کشور عزیزمان به سراسر دنیاست.

معاون امور هنری وسینمایی اضافه کرد: در حقیقت پروانه خانه ای برای هنرمندان ایران بوده و قصد دارد تا بزرگترین اجتماع آنلاین آنان را شکل دهد. هنرمندان رشته های مختلف هنری مانند هنرهای تجسمی، نمایشی، موسیقی، صنایع دستی و ... در این پلتفرم میتوانند نمونه آثار هنری خود را در صورت تمایل ، برای فروش در فروشگاه پروانه ارائه دهند. در این راستا، پروانه به هنرمندان کمک میکند تا داستان خود و نحوه خلق آثارشان را با هزاران مخاطب در سراسر دنیا به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارند. مخاطبان، به این ترتیب میتوانند ضمن آشنایی با داستان هنرمند و اثر او، به طور مستقیم و بدون واسطه آثارهنری شناسنامه دار و با اصالت را خریداری کنند.

محمدی گفت: پروانه در این فرآیند نقش نظارتی و تسهیلگری را ایفا می‌کند و شرایط مطمئن برای عرضه و خرید آثار هنری برای همگان فراهم مینماید.

وی خطاب به جامعه هنری استان افزود: همه هنرمندان باید با این پلتفرم آشنا و استفاده کنند چرا که علاوه بر شبکه سازی با یکدیگر و ارتباط با مخاطبان، میتوانند کسب وکار هنری خود رانیز توسعه دهند. این خدمات، به دودسته کلی توانمندسازی و عمومی سازی تقسیم بندی میشود. خدمات توانمندسازی شامل آموزشهای مختلف مرتبط با هنرمندان و کسب وکارهای هنری بوده و خدمات دسترسی پذیری و عمومی سازی شامل آموزشهای مرتبط با فرهنگسازی و آگاهی بخشی در زمینه ی هنر برای مخاطبان در پروانه است. بخشی از این خدمات در قابلیت بسته های خدماتی ویژه پروانه در اختیار هنرمندان متقاضی قرار میگیرد و بخش دیگر؛ آنکه جنبه آگاه سازی هنرمند و مخاطب را دارد از طریق بلاگ پروانه یا شبکه های اجتماعی در لینکدین و اینستاگرام منتشر میگردد.

معاون امور هنری وسینمایی اداره کل اظهار امیدواری کرد :هنرمندان و فعالان هنری سطح استان از ایجاد  چنین فضای تخصصی استفاده هر چه بیشتر را در فضای دیجیتال برده و خدمات مرتبطی را در زمینه های تکنولوژی، تجارت الکترونیک، کسب و کار، فروش، بازاریابی و برندینگ کسب نمایند تا به این ترتیب فرآیند حضور آنها در بازارهای بین المللی تسهیل شود.

وب سایت پروانه:

http://iparvaneh.ir/?utm_source= google&utm_medium=panner&utm_campaign= promo%20code

وبلاگ پروانه:

http://iparvaneh.ir/blog/?utm_source= google&utm_medium=cpc&utm_campaign= promo%20code

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید