نمایش جزییات خبر
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۸

برنامه ها و حمایت از اجرای فعالیت های سینمایی و سمعی و بصری استان اردبیل

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در روز ملی سینما از عقد تفاهم نامه با سازمان امور سینمائی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
برنامه ها و حمایت از اجرای فعالیت های سینمایی و سمعی و بصری استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، سید ناصر اسحاقی با اشاره به تفاهم نامه با سازمان امور سینمائی و سمعی و بصری گفت: حدود یک و نیم میلیارد تومان در سال 99 برای برنامه ها و فعالیت های سینمائی و سمعی و بصری استان اختصاص یافته است که این مبلغ در طول سال با اجرای برنامه ها و انجام تعهداتی که از طرف استان متقبل شده ایم پرداخت می گردد.

وی افزود: از مهمترین بخشهای این تفاهم نامه اختصاص 230 میلیون تومان برای حمایت از 20 فیلم کوتاه و اختصاص 100 میلیون تومان برای حمایت از تولید دو فیلم مستند و همچنین در حمایت از احداث پردیس سینمای امید شهر خلخال مبلغ 700 میلیون تومان و کمک به تبدیل مجتمع فرهنگی به سالن سینما مبلغ 100 میلیون تومان اختصاص یافته است.

سید ناصر اسحاقی تصریح کرد: در راستای بازسازی سینماهای قدیمی استان نیز، مبلغ 70 میلیون تومان برای ارتقاء سیستم نمایش سینما قدس اردبیل اختصاص یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: کمک به برگزاری هفته فیلم و عکس، اکران فیلم، برگزاری جشنواره ها و برنامه های سینمائی از دیگر برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیلدر سال 99 می باشد.

وی افزود: برگزاری کارگاههای آموزشی استاد محور و کمک به اکران فیلم در شهرهای فاقد سینما و اکران فیلم های هنر و تجربه نیز از بندهای دیگر این تفاهم نامه است همچنین کمک به نمایندگی انجمن سینمای جوان پارس آباد مبلغ 20 میلیون تومان و برای بروزرسانی تجهیزات فیلمسازی دفتر انجمن سینمای جوان مشگین شهر مبلغ 50 میلیون تومان اختصاص یافته است  که در روزهای آتی این اقدامات مهم انجام خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید