نمایش جزییات خبر
به منظور جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا انجام شد؛
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶

حمایت مالی از 10 مؤسسه فرهنگی قرآنی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از حمایت یکصد و 50 میلیون ریالی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 10 مؤسسه فرهنگی قرآنی استان به منظور جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
حمایت مالی از 10 مؤسسه فرهنگی قرآنی چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ابراهیم شریفی ضمن اعلام این خبر افزود: شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه سال گذشته از یک سو و الزامات بهداشتی پیشگیرانه برای حفظ سلامت مردم، منجر به آن شد که جلسات حضوری مؤسسات فرهنگی و هنری از جمله مؤسسات فرهنگی قرآنی خودخواسته یا بنا بر الزامات قانونی تعطیل و نیمه تعطیل شوند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مؤسسات فرهنگی قرآنی استان، در قبال خدماتی که ارائه می‌دهند، شهریه دریافت می‌کنند و در حال حاضر با توجه به تعطیلی یا نیمه تعطیلی کلاس‌های حضوری و با اوج‌گیری بیماری کرونا، این تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت گفت: هنگامی که آمار شرکت‌کنندگان در مؤسسه به شدت کاهش یافته است، یعنی درآمدی ناشی از شهریه که برای ارائه خدمات به مردم دریافت می‌شد، کم شده است، پس طبیعی است که مؤسسات حتی توان بازپرداخت تسهیلات دولتی (در سامانه کارا و ...) را ندارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: با توجه به شرایط مذکور، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به حمایت مالی یکصد و 50 میلیون ریالی از 10 مؤسسه فرهنگی قرآنی در استان نمود.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه این حمایت‌ها در همین حد محدود نبوده و ادامه خواهند داشت گفت: مؤسسات فرهنگی قرآنی فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) بروجن، ابرار مهر، ریحانه النبی سامان، شمیم کوی یار سامان، ثاراله، حاملان نور ولایت، شفاء ده چشمه، خاتم الانبیاء، آل یاسین گندمان و سابقون مؤسساتی هستند که در این مرحله شامل حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت متبوع شدند.

شایان ذکر است در حال حاضر تعداد 20 مؤسسه فرهنگی قرآنی با هدف اشاعه فرهنگ قرآن و عترت در سطح استان فعال می‌باشند. 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید