نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری خبر داد:
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۴۹

اردل به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور راه یافت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از راه‌یابی اردل به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور خبر داد.
اردل به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور راه یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، ابراهیم شریفی ضمن اعلام این خبر افزود: پس از دریافت فراخوان شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر  در تابستان 1398 و اعلام آمادگی استان جهت اجرای این طرح، کارگاه آموزشی طرح مذکور به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد و با حضور رؤسا و کارشناسان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان شهرداری‌های و رؤسای انجمن‌های فرهنگی و هنری استان در محل هتل جهانگردی شهرکرد برگزار شد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری کارگاه، این اداره کل 13 طرح خود را با موضوعات موسیقی، ادبیات، صنایع‌دستی و سنتی، تجسمی و هنرهای نمایشی، همراه با مستندات به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال کرد.

وی ادامه داد: پس از انجام چند مرحله داوری از میان 367 شهر مشارکت کننده در این طرح، شهرستان اردل در حوزه ادبیات توانست به مرحله نهایی راه یابد.

لازم به ذکر است که شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است. این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید