نمایش جزییات خبر
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶

4 شهر گیلان به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه یافت

شهرهای فومن، آستانه اشرفیه، بندر انزلی و تالش از استان گیلان به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور راه یافتند.
4 شهر گیلان به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه یافت

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، بر اساس اعلام دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور، پس از فراخوان تابستان سال گذشته و اعلام آمادگی 367 شهر برای مشارکت در این طرح؛ کارگاه‌های آموزشی برنامه‌نویسی فرهنگی و هنری با حضور نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری هر شهر و رئیس انجمن فرهنگی و هنری همه شهرهای شرکت کننده در 31 مرکز استان با بیش از دو هزار و 400 ساعت برای هزار و 200 نفر برگزار شد که پس از برگزاری کارگاه‌ها، شهرها برنامه‌های خود را همراه با مستندات به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال کردند که پس از چند مرحله داوری 129 شهر در 9 حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.

17 شهر در حوزه موضوعی موسیقی، 27 شهر در حوزه موضوعی ادبیات، 18 شهر در حوزه موضوعی صنایع دستی و سنتی، 3 شهر در حوزه موضوعی چاپ و بسته‌بندی، 8 شهر در حوزه موضوعی مد و لباس، 10 شهر در حوزه موضوعی سینما، 22 شهر در حوزه موضوعی هنرهای تجسمی، 4 شهر در حوزه موضوعی رسانه و مطبوعات و 20 شهر در حوزه موضوعی هنرهای نمایشی انتخاب شدند که در این بین از استان گیلان شهرهای فومن در حوزه موضوعی ادبیات، آستانه اشرفیه در حوزه موضوعی صنایع دستی و سنتی، بندر انزلی در حوزه موضوعی سینما و تالش در حوزه موضوعی هنرهای نمایشی به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه یافتند.

توجه به ظرفیت‌های بومی، محلی، ملی و ارزش‌های دینی در طراحی و اجرای برنامه‌ها؛ تأثیر پایدار در ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهر؛ مشارکت مردمی و فعالان حوزه فرهنگ و هنر و پشتیبانی شرکت‌های بزرگ تجاری، کارخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای تأمین هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری در تدوین و اجرای برنامه‌ها؛ خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها؛ توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری قابلیت و ضمانت اجرایی، پیشینه و سوابق هر شهر در حوزه مربوطه از مهم‌ترین شاخص‌های هیئت داوران برای انتخاب شهرهای خلاق فرهنگ و هنر بود.

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است. این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

اشتراک در
کلیدواژه ها: شهرهای فومن، آستانه اشرفیه، بندر انزلی و تالش از استان گیلان به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور راه یافتند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید