نمایش جزییات خبر
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش خبوشان تشکیل شد

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش خبوشان در محل سالن جلسات بخشداری این شهر برگزار شد.
چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش خبوشان تشکیل شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش خبوشان در این جلسه گفت: نامگذاری اماکن  و معابر عمومی، باید بر اساس نام شخصیت های مهم و تأثیرگذار در بخش های دینی، مذهبی، فرهنگی، تاریخی و... باشد.

حجت الاسلام والمسلمین«حسن زاده» افزود: پیشانی هر ‌شهر، نام آن شهر است، پس نام هر شهر باید رسا، کوتاه و پرمحتوا باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در این شهر عنوان  کرد: فعالیت هزار و ۲۰ نفر قرآن آموز در جامعه القرآن  این شهر که در مجموع ۱۳۶ نفر به عنوان حافظ قرآن از یک جزء تا حفظ کل قرآن کریم هستند به عنوان ظرفیت ویژه ای است که بتوان این شهر را با نام «دارالحافظین» معرفی کرد.

حسن زاده، عنوان کرد: البته در کنار توجه به این ویژگی، باید به سایر ظرفیت های منطقه نیز توجه داشت.

امام جمعه تیتکانلو گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور، ضروری است از فضای مجازی به نحو مطلوب و شایسته ای استفاده کرد.

بخشدار بخش خبوشان نیز در این جلسه گفت: یکی از وظایف شورای فرهنگ عمومی تصمیم گیری در بحث نامگذاری معابر است و بر این اساس، اعضای این شورا نیز برای این شهر نامی ارزشمند متناسب با ظرفیت ها و قابلیت های ویژه این شهر انتخاب کنند.

«محمد علی فتاحی» افزود: ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی، مشکلات فرهنگی ما است، که در راستای رفع مشکلات این حوزه باید اقدامات اساسی صورت پذیرد.

حسن رضوانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج نیز به بیان اقدامات و فعالیت های صورت گرفته حوزه فرهنگی و هنری در فضای مجازی پرداخت و افزود: برگزاری مسابقات و نمایشگاه های مختلف خوشنویسی، نقاشی و.‌. در فضای مجازی، تولید محتوا، قصه‌های مجازی و اجرای موسیقی از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام گرفته در فضای مجازی در شرایط فعلی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج خاطرنشان کرد: بایستی بر نحوه تولید محتوا و موضوعات فعالیت های مجازی نظارت های بیشتری انجام پذیرد.

تبیین آسیب های اجتماعی و فرهنگی بخش خبوشان و همچنین اعلام نظر یک هفته ای در راستای انتخاب نام برای شهر تیتکانلو از مهمترین مصوبات جلسه بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید