نمایش جزییات خبر
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۰۶

استاندار چهارمحال و بختیاری: خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی صحیح و تاثیرگذار باید اطلاعات را از افراد آگاه و مسئول بگیرند

ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در معیت اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری ظهر امروز ( 18 شهریور99 )با مجموعه خبرگزاری های ایسنا و ایکنا چهارمحال و بختیاری در شهرکرد دیدار و گفت‌وگو کردند.
استاندار چهارمحال و بختیاری: خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی صحیح و تاثیرگذار باید اطلاعات را از افراد آگاه و مسئول بگیرند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و لارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ، ظهر امروز( 18 شهریور )اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری،ابراهیم شریفی  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، معاون فرهنگی و رسانه اداره کل و مدیرکل روابط عمومی استانداری استان   با مجموعه خبرگزاری ایسنا و ایکنا  چهارمحال و بختیاری در جهاد دانشگاهی شهرکرد  دیدار و گفت‌وگو کردند.

ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تحمیل خسارت به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در پی تعطیلی فعالیت‌ها در ایام کرونایی، گفت: وزارتخانه پیگیر برآورد میزان خسارت‌ها به این حوزه است تا بتواند بر حسب امکانات و توانایی، بخشی از ضرر و زیان‌ها را جبران کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه خبرنگاران برای انجام وظیفه نیازمند ابزار، امکانات و آموزش است، گفت: برخی خبرنگاران دلسوزانه مسائل و مشکلات موجود را پیگیری می‌کنند و همین دلسوزی در پیگیری موجب می‌شود اقدامشان نتیجه‌بخش باشد.

اقبال عباسی ۱۸ شهریورماه در بازدید از خبرگزاری ایسنا با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به خبرنگاران ایسنا، اظهار کرد: ارسال اخبار خوب، مفید و امیدبخش از رسالت‌های یک خبرنگار حرفه‌ای است، خبرنگار برای انجام این رسالت باید دارای ویژگی‌های مانند ضریب هوشی بالا و اطلاعات جامع باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه خبرنگاران برای انجام وظیفه نیازمند ابزار، امکانات و آموزش هستند، گفت: همچنین خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی صحیح و تاثیرگذار باید اطلاعات را از افراد آگاه و مسئول بگیرند.

وی افزود: برخی خبرنگاران دلسوزانه مسائل و مشکلات موجود را پیگیری می‌کنند و همین دلسوزی در پیگیری موجب می‌شود اقدامشان نتیجه‌بخش باشد و در مسائل مربوط به امور اخبار و اطلاع‌رسانی انتظار از خبرنگاران مجموعه‌های خبرگزاری دانشگاهی بالاتر است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اگر مطالبه از سوی خبرنگاران به موقع انجام شود، این مطالبه اثربخش و مفید خواهد بود، اما مطالبه نابهنگام موجب تخریب می‌شود.

وی با بیان اینکه گاهی خبرنگار با قلم خود می‌تواند در اصلاح امور و جلوگیری از بروز اختلاف گام بردارد، یادآور شد: خبرنگاران حرفه‌ای می‌توانند با اطلاعی که از روند امور و مصالح جامعه دارند در این مسیر گام بردارند.

عباسی با بیان اینکه ایسنا یکی از رسانه‌های شناسنامه‌دار در کشور است، توضیح داد: اخبار منتشر شده در این رسانه معتبر و قابل استناد است و تاکنون نقد غیرمنصفانه و خبر همراه با توهین در این رسانه منتشر نشده است و خبرنگاران این رسانه پرتلاش و دلسوزانه همواره در تمامی مقاطع همراه مردم و مسئولان بوده‌اند.

استاندار چهارمحال و بختیاری یادآور شد: گاهی مشاهده می‌شود برخی از مدیران برای به دور ماندن از حواشی ترجیح می‌دهند با خبرنگاران تعامل نداشته باشند، اما باید به این نکته توجه کرد که اگر خبرنگاران در عرصه‌های مختلف حضور نداشته باشند هیچ اخباری از اقدامات صورت گرفته نیز منتشر نمی‌شود و در این بحث نقش خبرنگاران کاملا مشهود است.

در این نشست، مدیر و خبرنگاران ایسنا و ایکنا  به بیان مشکلات پرداختند. در پایان جلسه نیز استاندار چهارمحال و بختیاری پس از پاسخگویی به سئوالات چند تن از خبرنگاران  از مدیر و خبرنگاران این خبرگزاری ها تجلیل و به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  از مرکز جهاد دانشگاهی استان نیز بازدید  به عمل آورد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید