نمایش جزییات خبر
در میان 367 شهر متقاضی از سراسر کشور؛
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۰۶

پنج شهرستان استان گلستان به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور راه یافت

پس از اعلام فراخوان در تابستان ۱۳۹۸ و اعلام آمادگی ۳۶۷ شهر کشور برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر؛ سرانجام اسامی شهرهای راه یافته به مرحله نهایی مشخص شد.
پنج شهرستان استان گلستان به مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور راه یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، پس از اعلام فراخوان در تابستان ۱۳۹۸ و اعلام آمادگی ۳۶۷ شهر برای مشارکت در این طرح؛ کارگاه‌های آموزشی برنامه‌نویسی فرهنگی و هنری با حضور نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهرداری هر شهر و رئیس انجمن فرهنگی و هنری همه شهرهای شرکت کننده در ۳۱ مرکز استان با بیش از 2400ساعت برای 1200 نفر برگزار شد.

بعد از برگزاری کارگاه‌ها شهرها برنامه‌های خود را همراه با مستندات به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال کردند که پس از چند مرحله داوری 129 شهر در 9 حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.

در میان 129 شهر منتخب نهایی؛ از سوی دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، شهرستان گرگان در حوزه هنرهای نمایشی و ادبیات  و تجسمی، گنبد کاووس در موسیقی، مینودشت در صنایع دستی و سنتی و هنرهای تجسمی، بندرگز در هنرهای نمایشی و آق قلا در مد و لباس معرفی شدند.

لازم به ذکر است که شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است. این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید