نمایش جزییات خبر
دستاوردی بزرگ برای فرهنگ و هنر لرستان؛
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۳۱

حضور سه شهر لرستان در بین 129 شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور

با اعلام دبیر اجرایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور، 129 شهر راه یافته به مرحله نهایی این طرح مشخص شدند.
حضور سه شهر لرستان در بین 129 شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و به نقل از دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، ابراهیم حیدری از داوری آثار دریافتی و انتخاب شهرهای مرحله نهایی از میان ۳۶۷ شهر مشارکت کننده در این طرح خبر داد و گفت: پس از اعلام فراخوان در تابستان ۱۳۹۸ و اعلام آمادگی ۳۶۷ شهر برای مشارکت در این طرح. کارگاه‌های آموزشی برنامه‌نویسی فرهنگی و هنری با حضور نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهرداری هر شهر و رئیس انجمن فرهنگی و هنری همه شهرهای شرکت کننده در ۳۱ مرکز استان با بیش از 2400ساعت برای 1200 نفر برگزار شد.

وی افزود: پس از برگزاری کارگاه‌ها، شهرها برنامه‌های خود را همراه با مستندات به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال کردند که پس از چند مرحله داوری 129 شهر در نه حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.

بنا بر این گزارش 17 شهر در حوزه موضوعی موسیقی، 27 شهر در حوزه موضوعی ادبیات،18 شهر در حوزه موضوعی صنایع‌دستی و سنتی، 3 شهر در حوزه موضوعی چاپ و بسته‌بندی، 8 شهر در حوزه موضوعی مد و لباس10 شهر در حوزه موضوعی سینما، 22 شهر در حوزه موضوعی هنرهای تجسمی، 4 شهر در حوزه موضوعی رسانه و مطبوعات و 20 شهر در حوزه موضوعی هنرهای نمایشی به مرحله نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه یافتند که شهرهای پلدختر، دورود و الیگودرز از استان لرستان به ترتیب در حوزه های موضوعی موسیقی، ادبیات و هنرهای نمایشی در بین 129 شهر برتر کشور در این طرح حضور دارند.

لازم به ذکر است که پیش تر نیز شهرهای خرم آباد و کوهدشت لرستان در بین کاندیداهای نهایی طرح شهرهای دوستدار کتاب کشور قرار گرفتند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید