نمایش جزییات خبر
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۰۷

لزوم بازخوانی معارف و حکمت‌های والای نهج البلاغه در مجموعه‌های علوم دینی و قرآنی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه کاشان به مدت دو سال پایتخت ملی نهج البلاغه انتخاب شده بر لزوم بازخوانی معارف و حکمت‌های والای این کتاب عظیم در مجموعه‌های علوم دینی و قرآنی تاکید کرد.
لزوم بازخوانی معارف و حکمت‌های والای نهج البلاغه در مجموعه‌های علوم دینی و قرآنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در دیدار با رئیس دانشگاه معارف قرآن و عترت اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به آموزش و پژوهش‌های قرآنی گفت: تربیت مبلغ دین و قرآن برای گسترش معارف و آموزه‌های اسلام در جامعه یکی از وظایف متولیان فرهنگی بوده که لازم است نسبت به آن اهتمام ورزند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر لزوم مدنظر قراردادن دروس مرتبط با اخلاق کاربردی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تصریح کرد: تدریس اخلاق عملی در دانشگاه معارف قرآن و عترت اصفهان وجه تمایز این مجموعه آموزشی با سایر مراکز تحصیل علوم دینی است.

وی با اشاره به اینکه کاشان به مدت دو سال پایتخت ملی نهج البلاغه انتخاب شده بر لزوم بازخوانی معارف و حکمت‌های والای این کتاب عظیم در مجموعه‌های علوم دینی و قرآنی تاکید کرد.

حجت الاسلام معتمدی با اشاره به جنبه‌های اعجازی لفظی، معنوی، هنری، علمی و فکری قرآن کریم اظهار کرد: هنرمندان بزرگی مانند استاد فرشچیان با استفاده از معارف قرآن و عترت علیهم السلام به خلق آثار ماندگار هنری پرداختند و البته هنوز نتوانستیم قطره‌ای از دریای عظیم معارف قرآن برداشت نماییم.

محسن حاج کاظمیان رئیس دانشگاه معارف قرآن و عترت اصفهان نیز در این دیدار به بیان توضیحاتی پیرامون روند فعالیت‌های آموزشی پژوهشی این دانشگاه پرداخت و از آمادگی این دانشگاه برای گسترش ارتباطات با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد.

خاطرنشان می‌شود، دیدار رئیس دانشگاه معارف قرآن و عترت اصفهان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور حجت الاسلام یعقوبی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل 17 شهریور در دفتر مدیرکل انجام شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید