نمایش جزییات خبر
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵

کانون های فعال و منتخب استان در طرح ملی راهکار معرفی شدند

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی از معرفی و تجلیل سه کانون برگزیده در اجرای طرح ملی راهکار در استان خبر داد.
کانون های فعال و منتخب استان در طرح ملی راهکار معرفی شدند

«محمد هادی نیا» اظهار داشت: امسال همزمان با ماه مبارک رمضان؛ طرح ملی راهکار (رزمایشِ ایمان، همدلی، کار و ایثارِ رمضان) به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اجرا شد که طی آن14 برنامه عملیاتی در قالب دو بسته برنامه‌ای در چهار محور ایمان، همدلی، کار و ایثار طراحی شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: ایجاد و تقویت نهضت خدمت رسانی، تقویت بنیه ایمان، همدلی، کار و ایثار در محیط خانواده و محله با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و داوطلبانه مردمی با محوریت کانون مسجد از اهداف اصلی این طرح بود.

وی ادامه داد: در این طرح کانون ‌های فرهنگی هنری مساجد با محوریت امام جماعت و همراهی هیئت امنا، پایگاه مقاومت بسیج، هیئت های حسینی، دارالقرآن‌ها، خیرین و سایر تشکل‌های مردمی محلات توانستند با رویکردهای اعتمادسازی، شبکه‌سازی، جریان‌سازی و برنامه‌های عملیاتی گامی موثر و حرکتی جهادی در رسیدگی به نیازمندان و محرومان بردارند.

هادی‌نیا گفت: مسئولیت اجرای طرح ملی راهکار در سطح محله با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمند سازی اهالی محل تشکل‌های مردمی و نهادهای محلی بر عهده مدیر مسئول کانون بوده و هماهنگی با امام جماعت مسجد و همفکری با هیئت اندیشه ورز محلی جهت غنا بخشی به محتوای برنامه‌های عملیاتی "طرح ملی راهکار" است.

وی با بیان این‌که رعایت موازین شرعی و دستور العمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و درمان و مراجع ذیصلاح در اجرای طرح مورد تاکید بود، گفت: استفاده از ظرفیت‌های خیرین و سایر تشکل‌های مردمی جهت تأمین منابع و اعتبارات لازم برای اجرای طرح نیز یکی از اصول و ضوابط مورد انتظار بود که اغلب کانون های توانستند به بهترین شکل انجام دهند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تصریح کرد: کانون های فعال و منتخب استان آذربایجان شرقی در طرح ملی راهکار از سوی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور معرفی شده اند.

هادی نیا با اشاره به کانون های فرهنگی هنری برگزیده استان در اجرای طرح ملی راهکار گفت: کانون آل یاسین مرند، کانون امام زمان(عج) مراغه و کانون فرهنگی هنری شهید تجلائی شهرستان کلیبر سه کانون برگزیده استان در طرح ملی راهکار از سوی ستاد کشوری شناخته شده اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید