نمایش جزییات خبر
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۵۵

رشد 80 درصدی تعداد آموزشگاه های هنری در خراسان شمالی

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از رشد 80 درصدی تعداد آموزشگاه های هنری در دولت تدبیر و امید از سال 92 تا کنون در استان خبرداد.
رشد 80 درصدی تعداد آموزشگاه های هنری در خراسان شمالی
 
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری، ابوالحسن حیدری، با بیان اینکه در حال حاضر، 81  آموزشگاه آزاد هنری و سینمایی دارای مجوز در استان داریم افزود: این آموزشگاه ها در رشته‌ هنرهای تجسمی، موسیقی، نمایش، خوشنویسی و هنرهای سنتی آموزش می‌دهند.
وی با اشاره به افزایش 36 آموزشگاه آزادهنری و سینمایی  از سال 92 تا کنون گفت: این میزان در مقایسه با پیش از دولت تدبیر و امید 80 درصد رشد دارد.
حیدری، خاطرنشان کرد: آموزشگاههای آزاد هنری مهمترین بستر توسعه عدالت آموزش هنر در سراسر کشور از جمله مناطق محروم و روستاها هستند و نقش و سهم مهمی در ایجاد اشتغال و جذب هنرمندان و فارغ التحصیلان به بازار کار و رونق اقتصاد هنر بدون نیاز به سرمایه گذاری دولت ایفا می کنند.
وی، تصریح کرد: آموزشگاه‌های آزاد هنری براساس مصوبه 477 شورای عالی انقلاب فرهنگی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کنند و دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری، مسوولیت حوزه آموزش هنر را به عهده دارد.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید