نمایش جزییات خبر
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰

سومین جشنواره داستان نویسی رضوی برگزار می شود

اشراق شمس سومین جشنواره داستان نویسی ترکی رضوی در زنجان
فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان زنجان گفت: سومین جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان ترکی« اشراق شمس » برگزار می شود.
سومین جشنواره داستان نویسی رضوی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ضمن اعلام برگزاری جشنواره رضوی گفت: اداره­­‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سومین دوره جشنواره داستان نویسی رضوی را به زبان ترکی«اشراق شمس » از سری برنامه های هجدهمین جشنواره بین­­­­­‌المللی امام رضا (علیه ­السلام) در سال 1399 برگزار می­‌کند.

کرباسی با تاکید بر اهمیت و جایگاه ویژه این جشنوراه خاطر نشان کرد: این جشنواره در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منوّر رضوی از رهگذر داستان نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) و گرامی­داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف حضرت امام رضا(ع) می‌گردد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به بخش­های مختلف جشنواره گفت: این جشنواره در  سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) با محور موضوعی در بخش اصلی و ویژه برگزار می‌گردد.

کرباسی در ادامه عنوان نمود:  موضوعات بخش اصلی جشنواره شامل (سبک زندگی و سیره امام رضا(ع)، تعالیم و آموزه های رضوی با رویکرد کار، تولید­، تلاش و خدمت رسانی ، آثار هجرت امام رضا(ع) به ایران، خاندان، اصحاب و یاران امام رضا(ع)، فرهنگ زیارت(باحضور در حرم مطهر/ فضای مجازی)، امام رضا(ع)، خانواده­­­، کودکان و نوجوانان، امام رضا(ع) و فریضه نماز و در بخش ویژه شامل جلوه‌های فرهنگ رضوی در دوران دفاع مقدس (رزمندگان، ایثارگران، آزادگان و شهدا، بهره گیری از منویات امام رضا(ع) در مواجهه با مصایب و بلایا( کرونا و ....)  می­‌گردد.

دبیر جشنواره رضوی  افزود : علاقمندان می­‌توانند در سه گروه سنی زیر 18 سال، 18 تا 35 سال و بالای 35 سال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و با توجه به شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا تمامی مراحل برگزاری جشنواره به صورت مجازی صورت خواهد گرفت.

لازم به ذکر است آخرین مهلت ارسال آثار: تا روز دوشنبه مورخ 07/20/ 1399 خواهد بود.

 ارسال آثار منحصراً از طریق ثبت نام الکترونیکی به نشانی:   portal.shamstoos.ir می­‌باشد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید