نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۲۲:۴۳

اشکواره حسینی آمل برنامه شاخص فرهنگی مازندران است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اشکواره فرهنگی و هنری حسینی به میزبانی شهرستان آمل را یکی از برنامه‌های شاخص فرهنگی در سال‌های اخیر استان دانست.
اشکواره حسینی آمل برنامه شاخص فرهنگی مازندران است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع در نشست رسانه‌ای سومین دوره اشکواره فرهنگی و هنری حسینی در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل گفت: پس از دو دوره برگزاری موفق این اشکواره، خوشبختانه نام این اشکواره در کل کشور شناخته شده است.
 
وی افزود: ترویج دستاوردهای ارزشمند و درس آموز محرم و قیام کربلا در حوزه هنری با توجه به هجمه‌های ناجوانمردانه استکبار در نفوذ فرهنگی علیه مسلمان به خصوص ایران اسلامی، خلأ این برنامه‌های فاخر احساس می‌شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ادامه داد: با وجود همه مشکلات مالی و تنگنای اقتصادی کشور، علاقمندان در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری با استقبالی چشمگیر آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که این نشان دهنده اهتمام و جدیت اهالی فرهنگ و هنر به ترویج فرهنگ ناب عاشورا و انتقال آن به آیندگان است.
 
زارع، از رسانه‌های مازندران درخواست کرد در راستای بازنشر آثار رسیده به دبیرخانه اشکواره حسینی آمل در راستای فرهنگ سازی جامعه در رسانه‌های مکتوب و شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه متأسفانه اصلاً اوضاع مالی و معیشتی اهالی فرهنگ وهنر را اصلاً خوب نمی بینم، تصریح کرد که اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان بیشترین ضربه از پیامدهای ناشی بیماری کرونا و تعطیل شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری وارد شد که امیدواریم پس از محرم و صفر و کاهشی شدن بیماری کرونا شاهد رونق گیری برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان باشیم.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران موضوعات این اشکواره را امام حسین و مدافعان حرم عنوان نمود و اذعان داشت: علاقمندان می‌توانند از ۱۶ تا ۲۶ مهر ۱۳۹۹ در بخش‌های رسانه، نمایش، عکس، شعر، سرود و متن ادبی نسبت به ارسال آثار خود به آدرس آمل، خیابان امام خمینی«ره»، آفتاب۳۶، دانشگاه فذا ، اقدام نمایند.
 
وی همچنین از علاقمندان خواست با مراجعه به صفحات مجازی این اشکواره به آدرس @ashkvare_ir و یا وبسایت www.ashkvare.ir نسبت به کسب اطلاعات بیشتر ، اقدام کنند.
روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید