نمایش جزییات خبر
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸

افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی مجتهدالزمان بیدگلی در آران و بیدگل

ساختمان کتابخانه عمومی شماره 2 با نام "مجتهدالزمان بیدگلی" با حضور امام جمعه آران و بیدگل، فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشدار و جمعی از مسئولان شهرستان آران و بیدگل به بهره برداری رسید.
افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی مجتهدالزمان بیدگلی در آران و بیدگل

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از گشایش کتابخانه عمومی شماره2 با نام مجتهدالزمان بیدگلی همزمان با گرامیداشت هفته دولت با حضور امام جمعه آران و بیدگل، فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشدار مرکزی، رؤسای ادارات و جمعی از مسئولان این شهرستان  خبر داد.

بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این آیین با تاکید بر ضرورت ارتقای سرانه مطالعه مردم شهرستان آران و بیدگل گفت: راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در شهرها و روستاهای شهرستان می تواند کمبود فضای کتابخانه در این شهرستان را جبران کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل سرانه کتاب به ازای هر نفر را چهار جلد عنوان کرد و افزود: منابع موجود در شهرستان آران و بیدگل ۵.۲ جلد و موجودی کتاب در کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی ۲۶۰ هزار جلد است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل در حاشیه آیین افتتاح ساختمان کتابخانه شماره ۲ آران و بیدگل موسوم به کتابخانه مجتهدالزمان بیدگلی اظهار داشت: این کتابخانه از سال 1380 تأسیس شد و نسبت به خدمات کتابداری و کتابخوانی به مردم منطقه رسمأ فعالیت خود را آغاز نمود.

دبیر کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل افزود: در سال 1384 با اختصاص زمینی به متراژ 1200 متر مربع، کلنگ احداث ساختمان جدید این مجموعه توسط شهردار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین به زمین زده شد.

ضابطی ادامه داد: مجموع اعتبار هزینه شده برای کتابخانه مجتهدالزمان بیدگلی بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال بوده که مبلغ 5/12 میلیارد ریال آن از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مابقی توسط شهرداریِ شهر تأمین شده و در سالجاری به بهره برداری رسید.

دبیر کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه ما با فرهنگی رشد کرده ایم که تمامی جلوه های افتخارآفرینش، نمودهای راستین فرهنگی اند اظهار کرد: نخستین جلوه چنین ارزشی را می توان در برنامه های پیامبر بزرگ اسلام(ص) یافت که رسالتش را با فرمان "خواندن" آغاز کرد.

سعید ضابطی ضمن تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ مطالعه به ‌عنوان اساس رسالت کتابخانه‌های عمومی است افزود: کتابخوانی با تأثیر در رفتارهای فردی، اجتماعی و سطح فرهنگ سرانجام به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر می شود؛ لذا لازمه‌ توسعه فرهنگی و افزایش نشاط اجتماعی، تأمین و توسعه زیرساخت های فرهنگی است.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید