نمایش جزییات خبر
با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی؛
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵

چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در استان برگزار می‌شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در چهار رشته تلاوت نور، قرائت نماز، اذان و مکبری خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات به صورت مجازی و ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار می‌شود.
چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در استان برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، محمدرضا مظاهری ضمن اعلام این خبر افزود: هرساله مسابقات قرآنی مدهامتان با حضور گسترده نوجوانان و جوانان برگزار می‌شد، اما امسال چهاردهمین دوره از این مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و در ۲ مرحله استانی و کشوری در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه این دوره از مسابقات در چهار رشته تلاوت نور، قرائت نماز، اذان و مکبری برگزار می‌شود افزود: رشته‌های «تلاوت نور» و «قرائت نماز» در ۲ بخش خواهران و برادران و در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال برگزار می‌شود.

 مظاهری در ادامه با بیان اینکه رشته‌های اذان و مکبری ویژه برادران در نظر گرفته شده است گفت: رشته «اذان» در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال و رشته «مکبری» در رده سنی زیر ۹ سال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نفر برتر چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان استان در هر رشته به مرحله کشوری راه می‌یابند گفت: با توجه به شرایط موجود، نحوه برگزاری مرحله کشوری متعاقباً اعلام می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ضبط اثر در فضای مسجد از امتیاز ویژه‌ای برخوردار است گفت: افرادی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامتان سازمان اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، بسیج، معاونت قرآن و عترت، طی سال‌های ۹۶ تا ۹۸ رتبه‌های اول تا سوم، ممتاز، عالی و شایسته تقدیر را کسب کرده‌اند و همچنین افرادی که موفق به کسب رتبه اول در مرحله استانی مسابقات مذکور شده‌اند نمی‌توانند در چهاردهمین دوره از این مسابقات شرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت کنندگان باید در ابتدای اثر ارسالی «نام و نام خانوادگی، استان و نام کانون» خود را به طور کامل عنوان کنند افزود: مشخص بودن چهره شرکت کنندگان در ارسال آثار تصویری، الزامی بودن آثار ارسالی به صورت افقی از جمله شرایط شرکت در چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان است.

مظاهری با اشاره به اینکه آثار ارسالی باید در یک زمان سه دقیقه‌ای و با حدأکثر حجم ۳۰ مگابایت باشند گفت: آثاری که فاقد شرایط و ضوابط اعلامی باشند از مرحله داوری حذف می‌شوند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ثبت نام در چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان از ۱۳ شهریور آغاز و تا ۳۰ آذر سال جاری ادامه دارد گفت: اعضای کانون‌های فرهنگی هنری استان با بارگذاری آثار خود در سامانه بچه‌های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir می‌توانند در ۲ مرحله استانی و کشوری شرکت کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید