نمایش جزییات خبر
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۰۵

انتشار فراخوان مسابقه "حسینیه در خانه" در لاهیجان

فراخوان مسابقه "حسینیه در خانه" برای تهیه فیلم و عکس از برگزاری سوگواری های خانگی ماه محرم و صفر در لاهیجان منتشر شد.
انتشار فراخوان مسابقه "حسینیه در خانه" در لاهیجان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، برگزاری جلسات دینی،عزاداری،سوگواری و مناسبت های مذهبی که هدف غایی آن تقرب هرچه بیشتربه درگاه خداوند متعال است،ظرافت زیادی داشته وباید دقت شود درنحوه برگزاری وترویج آن همه حقوق الهی،مردم و حتی فردازجمله در دوره همه گیری بیماری های واگیرمراعات شود.

در برهه های مختلف،جلسات عزاداری وسوگواری به ویژه درایام محرم و صفر بدایع ونوآوری های زیادی صورت گرفته که  تطبیق آن با مبانی اسلامی وسیره معصومین (ع) بدورازهرشائبه ای بوده است.

با توجه به همه گیری بیماری کرونا،امسال محرمی متفاوت از محرم‌ سال های گذشته و شکلی جدید داشته ایم،محرمی که آیین‌های آن به رسم هر ساله برگزار نشد و یا چنانچه مراسمی هم بود  بر اساس پیمان نامه های بهداشتی وزارت بهداشت و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بوده است.

یکی ازاین موارد که امکان برگزاری آن برای حفظ سلامتی عمومی در دوره همه گیری کرونا امکان پذیرتر بوده سوگواری های خانوادگی و یا به تعبیری حسینیه خانگی است.مراسمی که علاوه بر مرثیه سرایی ، محفلی برای خوانش آثاری در تبیین و تفسیر حماسه حسینی و واقعه عاشورا است.

به همین منظور اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان با انتشار فراخوان "حسینیه در خانه "  به بهترین ایده ها و مراسم خانگی که برگزار گرده است،هدیه ای نقدی اهدا خواهد کرد.

ارائه طرح ایده های نو و خلاقانه  چگونگی برگزاری مراسم، ارسال فیلم و عکس مراسم ؛خوانش آثار مذهبی در خصوص محرم،  کتابخوانی ومعرفی کتاب های عاشورای حسینی موارد مورد نظر این فراخوان است.

مهلت ارسال  عکس وفیلم تا پایان ماه صفر و 26 مهرماه است  و علاقه مندان  فرصت کافی برای ارائه فیلم و عکس  های خود را دارند.

اشتراک در
کلیدواژه ها: فراخوان مسابقه "حسینیه در خانه" برای تهیه فیلم و عکس از برگزاری سوگواری های خانگی ماه محرم و صفر در لاهیجان منتشر شد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید