نمایش جزییات خبر
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۸

کانون شفای مسجد روستای بیک پولاد مهیای دومین رویداد فهما شد

کانون فرهنگی هنری شفا مسجد نبی اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) در روستای بیک پولاد شهرستان راز و جرگلان با فعالیتی دوچندان برای رقابت در دومین رویداد ملی فهما و فعالیت های فرهنگی آماده شد.
کانون شفای مسجد روستای بیک پولاد مهیای دومین رویداد فهما شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای فهما استان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی همراه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان راز و جرگلان با حضور در روستای بیک پولاد از توابع این شهرستان، فعالیت های انجام شده در کانون فرهنگی هنری شفا مسجد نبی اکرم (صلی الله علیه وآله و سلم) را مورد ارزیابی قرار داد.

«هاشم شیرازیان»، ضمن خداقوت به مدیر این کانون که یکی ازکانون های برتر استانی در نخستین رویداد ملی فهما در مقایسه با دیگر کانون های استان است، ارزش کار فرهنگی و تبلیغی را رونق مساجد و گرایش جوانان به مساجد عنوان کرد و گفت: فعالان کانون ها در این باره نقش اثرگذاری دارند.

وی در ادامه به همراه عبدالحسین اسفندیاری،  ساختمان در حال ساخت موسسه قرآنی و کانون فرهنگی هنری شفا نیز بازدید کرد و در این باره راهکارهایی همچون ارائه درخواست های لازم و نحوه پیگیری این درخواست ها و بهره مندی از اعتبارات فرهنگی را ارائه کرد.

«میثم آذری»، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  رازو جرگلان نیز در ادامه ضمن خرسندی از شور و اشتیاق مدیر کانون و برنامه های فرهنگی و تبلیغی در دست اجرای وی همچون توسعه فعالیت ها در مساجد این روستا که شامل هشت مسجد است، اعلام حمایت کرد.

«عبدالحسین اسفندیاری»، مدیر کانون فرهنگی هنری شفا که بخش وسیعی از منزل مسکونی خود را به موسسه قرآنی و کتابخانه کانون و محوطه بازی کودکان و نوجوانان روستا  اختصاص داده و همزمان در کسوت  مربی قرآن روستا نیز فعالیت دارد، گفت: همه شادی و آرامش من فعالیت های فرهنگی و تربیتی است و تلاش می کنم با تکمیل ساختمان این موسسه بتوانیم شاهد فعالیت های بیشتر و تأثیرگذارتری در حوزه دین  باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به محدودیت هایی که برای فعالیت خواهران در اماکن مذهبی و مساجد این روستا تلاش می کنیم، با راه اندازی و بهره برداری از ساختمان موسسه و کانون بتوانیم فضای فعالیت گسترده تری برای عموم مردم فراهم آوریم.

اسفندیاری همچنین افزود:  کانون روستایی «شفا» شهرستان راز و جرگلان با همکاری و راهنمایی رابط شهرستان راز و جرگلان توانست با ثبت فعالیت ها در سامانه بچه های مسجد، امتیاز  12هزار و 660 امتیاز را کسب کند و در تلاشیم با برنامه های اثرگذار  در دومین دوره این رویداد شرایط بهتری کسب کنیم.

وی همچنین با اشاره به شرایط محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز افزود: بخشی از فعالیت ها و دوره های آموزشی به این دلیل انجام نشد و کلاس های آموزشی در روستا متوقف شد که امیدواریم پس از این بتوانیم شرایط آموزشی بهتری را شاهد باشیم.

در این بازدید از زحمات و تلاش های  مدیر کانون،  در منزل وی قدردانی شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید